Ezgi Mola

Gerçek Adı Mercan Ezgi Mola
Doğum Tarihi 29 Mart 1983
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu MSM

Biyografisi

Aydoğan Temel ile tanıştı.. 2 sene tiyatro eğitimi aldı ve Aydoğan'ın adında ve önderliğinde bir kaç arkadaşı daha tiyatro kurdular ve Çürük Elma adında bir gençlik oyununda oynadı. Lise ikinci sınıfa giderken Kartal Tibet'in yönettiği ilk dizisi Karate Can ile ilk TV dizisi deneyimini kazandı. Ardından 2002 senesinde Eti Form reklamlarında oynadı.Yine 2002 senesinde başrollerini Şevket Altuğ ve Metin Şentürk'ün paylaştığı Türkan Derya'nın yönetmenliğini yaptığı Unutma Beni adlı dizide oynadı.2003 senesinde Aydın Bulut'un yönettiği Sultan Makamı dizisinde oynadı. 2004 yazında Sadullah Şentürk'ün yönettiği Görünmez Adam adlı dizide oynadı. 2004 senesinde BKM ile tanışmasına vesile olan önce Haluk Bener daha sonra Bora Tekay'ın yönettiği Sevinçli Haller adlı sit-com'da oynadı.2005 yazında yine BKM'nin yaptığı Aydın Bulut'un yönettiği Hızlı Adımlar adlı TV filminde yer aldı. 2005 senesinin Kasım ayında BKM daha önceki tanışıklık ile BKM Atölye'ye Ezgi'yi de çağırdılar. 2006 senesinde TMC yapımcılığında Uğur Yücel'in yönettiği Hayatımın Kadınısın adlı sinema filminde Türkan Şoray ile karşılıklı oynama şerefine nail oldu ki bu da Ezgi'nin bir hedefiydi- Bu film Ezgi'ye 2007 Sadri Alışık En İyi Yardımcı Kadın ödülünü getirdi. 2007 senesinin yazında Timur Savcı'nın yapımcılığını Metin Balekoğlu ve ardından Jale İncekol'un yönetmenliğini üstlendiği Senden Başka disizinde oynadı.2007 senesinde yine BKM'nin yaptığı Haldun Dormen'in yönettiği Hisseli Harikalar Kumpanyası'nda oynadı. 2008 senesinde yine BKM'nin yaptığı Metin Balekoğlu'nun çektiği Sınıf adlı dizide halen oynamakta... Aynı zamanda yine 2008 senesinde Tmc'nin yapımcılığını üstlendiği Uğur Yücel'in yönetmenliğini yaptığı Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com ile yakında ekranlarda ve en pozitif şekilde ve nerdeyse sürekli gülerek hayatına devam ediyor...

Oyuncu (41)

Son Yorumlar (37)

KartalTibetTutkunu avatar KartalTibetTutkunu 29 Mayıs 2019 14:17:43

Bu son dönem ki oyuncular için de gönül rahatlığı ile de
diyebilirim en beğendim en kaprizsiz de başarılı oyuncu.
Umarım bu başarısını uzun yıllara taşır, şansı açık olsun.

mansur34 avatar mansur34 12 Temmuz 2016 14:56:12

8

Ezgi mola komedi,dram başta olmak üzere her türde iyi kötü her rolde başarılı performanslarıyla oynadığı dizi ve filmleri tek başına ayakta tutmaya devam ediyor popüleritesini de epey artırdı yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılarının devamı nı dilerim.

mimarsinan avatar mimarsinan 27 Mayıs 2014 11:27:29

9

Sadece Arkadaşım Hoş Geldin televizyon programındaki oyunculuğuna bakarak yazıyorum. Yüzüyle, oyun gücüyle, artık hazır cevaplılıkta benzemeye başladığı Tolga Çevik gibi yeteneklerini ortaya koymasıyla çok başarılıdır. O kılıktan kılığa girerken bir anlamda şansı yaver gitmiş ve aradığını bulmuştur. Şimdi Ezgi Mola için önündeki yıllar boyunca rezerv sıkıntısı yoktur. Tabi komedi dalında. Sinemanın veya televizyon dizilerinin diğer branşlarında da başarılı olacağı işbu gidişle şaşmaz. Şimdiden sonra yapacağı şey magazin programlarına yem olmamaktır. Mütevazı yaşam tarzı ona her zaman başarı kapılarını açmaya devam edecektir. Bunu Ezgi Mola dahil bütün genç yetenekler için diliyorum.

Yandex.Metrica