Nilgün Sağyaşar

Eğitim Durumu A. Ü. Basın Yayın Yüksek Okulu

Biyografisi

TRT de prodüktör yönetmen ve yönetici olarak çalıştı. Uzun süre Drama prog.müd ,TV.Dai.Bşk.Yrd ve Drama Eserleri Seçme ve Geliştirme Kurulu üyeliği yaptıktan sonra prodüktörlüğe geri döndü.Halen TRT d e çalışmakta.

Yapımcı (37)

Son Yorumlar (3)

mansurx avatar mansurx 03 Ekim 2016 16:08:17

6

Nilgün sağyaşar eski oyuncu artık kendisi gibi yapımcı olan burak sağyaşar ın annesidir son dönemdeki günlük dizi furyasını başlatan yapımcıdır bizim evin halleri,deniz yıldızı,unutma beni ve beni affet gibi dizilerle ses getirdi ama deniz yıldızı ve unutma beni dizileri hikayesini kaldıramayacak kadar uzatıldı ve ilk sezonları iyi olan bu diziler akılda artık kötü dizi olarak yer aldı hatta bu iki dizi yıllarca reyting rekorları kırmasına rağmen bir final bile çok görüldü ve final yapılmadan yayından kaldırıldılar umarım bundan sonraki dizileri tadında biter 2011 de başlayan beni affet bu sezon tadında bitmeli yoksa bu dizide deniz yıldızı ve unutma beni durumuna düşecek yeni dizi ve filmlerde yapımcı olarak görmek isteriz başarılar dilerim.

SarpBayhan avatar SarpBayhan 11 Mayıs 2015 15:10:09

Nilgün Hanım oyuncu Burak Sağyaşar'ın annesidir. Özellikle yapımcılığını üstlendiği Ankara'da çekilen günlük yerli diziler sayesinde adını duyurmuştur. Bizim Evin Halleri, Deniz Yıldızı, Unutma Beni ve Beni Affet gibi günlük dizilerin yapımcısıdır.

ufukmubaya 16 Kasım 2008 19:45:11

kendisi burak sağyaşar (küçük kadınlardaki utku) ın annesidir...

Yandex.Metrica