Mübeccel Vardar

Doğum Tarihi 9 Ocak 1960
Ölüm Tarihi 27 Mayıs 2006
Doğum Yeri İstanbul
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü

Biyografisi

"Harold ve Maude" adlı oyun ile Kenter Tiyatrosunda profesyonel oldu. Cyrano De Bergerac, Ölümü Yaşamak, Babalar ve Oğullar, Gönül Suçları, Şafak Yıldızları, Yarın Cumartesi, Kökler, Arzu Tramvayı, Ni ce Yıllar adlı oyunlarda rol aldı. Sanatçı, Tiyatro İstanbul"da da "Acaba Hangisi" adlı oyunda oynamıştı.

Oyuncu (18)

Son Yorumlar (11)

erakman avatar erakman 26 Nisan 2017 14:31:27

8

Hastane dizisinde ki bashekim rolu ile oldukca basarili idi.Vefat ettigini yeni ogrendim.Isiklar icinde uyusun.

ASLANTAS avatar ASLANTAS 20 Mayıs 2015 00:27:56

Aaaa vefat etmiş üsteki 46 yaşinda ve 9 sene geçmiş üstünden. Çok üzüldüm.. Bende neden ortalarda görünmüyor diye merak ediyordum, hayat iste..Allah rahmet eylesin...

segal844 avatar segal844 02 Ekim 2010 22:58:10

10

Başta tiyatro oyuncusu ardından sinemaya adım atması ve etkileyici sesiyle seslendirmeler yapması oyunculuğu ve de sanatçılığıyla ön plana geçmesine vesile olmuştur. Sinema filmleri ve dizi filmleriyle kalitesi, kıvamı, güzelliği, zarafeti tiyatrodak i başarılı kariyeri ile birleşince ortaya seyrine doyum olmayan, kolay tarif edilemeyen bir portre belirmiş oluyor. İyi bir oyuncu da olsalar orta düzeyde de olsalar onlardan daha iyilerini beklerken ömür uçup gidiyor ve umulmadık şekilde aramızdan ayrılıyorlar. Birçok sanatçımız gibi sayın Mübeccel Vardar'ın da vefat etmesi onu tanıyan, filmlerini izleyen, nasıl bir oyuncu olduğunu bilenler için hayatta olmaması çok şaşırtıcı ve bir o kadar da özlem duygusunu artırıyor.Sevgi ve rahmetle anıyorum. 

Yandex.Metrica