banner

Nilgün Belgün

Gerçek Adı Nilgün Belgün
Namı Ellenie
Doğum Tarihi 18 Mart 1953
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Özel Şisli Lisesi-İstanbul Belediye Konservatuarı Şan ve Tiyatro Bölümü

Biyografisi

1973'te sanat hayatına atıldı. İlk olarak Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda deneyim edinen sanatçı, daha sonra Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Levent Kırca Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi top luluklarda çalıştı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Sanat hayatının dışında, iki kitap yazan ve sosyal etkinliklerde de bulunan Belgün, Türkiye Menopoz ve Osteoporoz Derneği`nde Türkiye genelinde "Kadını Bilinçlendirme" kampanyasında çalışmalar yaptı, Parkinson hastalığıyla ilgili 2 yıl süren sağlık çalışmalarında yer aldı. Önce Star TV, sonra TV 8'de program yaptı. Evli ve iki çocuk annesi.

Oyuncu (44)

Son Yorumlar (11)

portiangel avatar portiangel 02 Kasım 2011 12:05:11

10

Sadece rum kadın tiplemelerini tercih eden bir oyuncu olarak akıllarda kalacak olsada seçkin oyuncularımdızdan olduğu kanaatindeyim..

sinemaaşığı avatar sinemaaşığı 17 Mayıs 2009 12:50:05

8

nilgün belgünü çok severim tiyatrosu sinemasından çok çok iyi olan ir sanatçımızdır ve özellikler rum kadın rollerini çok güzel yapıyor yabancı damat ve akasya durağındaki gibi

zemihan avatar zemihan 21 Haziran 2008 20:18:06

Nilgün Belgün her zaman amazondur benim için. Çok çok başarılı. Fakat tiyatrodaki başarısını televizyona taşıyamadı.Belki de kendini ifade edeceği bir teklif olmadı. Sabah programı çok başarılıydı, çok özgündü ve de son derece düzeyliydi. Gönlüm oyun culuğunun yanında sanat programları da yapmasından yana. Teşekkürler Nilgün Belgün. Daha nice oyunlara.

Yandex.Metrica