Nilgün Belgün

Gerçek Adı Nilgün Belgün
Namı Ellenie
Doğum Tarihi 18 Mart 1953
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Özel Şisli Lisesi-İstanbul Belediye Konservatuarı Şan ve Tiyatro Bölümü

Biyografisi

1973'te sanat hayatına atıldı. İlk olarak Devekuşu Kabare Tiyatrosunda deneyim edinen sanatçı, daha sonra Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Levent Kırca Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topl uluklarda çalıştı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Sanat hayatının dışında, iki kitap yazan ve sosyal etkinliklerde de bulunan Belgün, Türkiye Menopoz ve Osteoporoz Derneği`nde Türkiye genelinde "Kadını Bilinçlendirme" kampanyasında çalışmalar yaptı, Parkinson hastalığıyla ilgili 2 yıl süren sağlık çalışmalarında yer aldı. Önce Star TV, sonra TV 8'de program yaptı. Evli ve iki çocuk annesi.

Oyuncu (47)

Son Yorumlar (12)

bltszlk avatar bltszlk 21 Mayıs 2016 12:00:08

8

Bir zamanlar Nilgün Belgün komedi dizilerin aranılan oyuncusuydu.Son zamanlarda Esra Erol'da evlilik pogramını başarıyla sundu.Tatil aşkları dizisinde Ajda Müjde Hanım'ı canlandırıyordu.Gayet başarılı bir sanatçımız.

portiangel avatar portiangel 02 Kasım 2011 12:05:11

10

Sadece rum kadın tiplemelerini tercih eden bir oyuncu olarak akıllarda kalacak olsada seçkin oyuncularımdızdan olduğu kanaatindeyim..

sinemaaşığı avatar sinemaaşığı 17 Mayıs 2009 12:50:05

8

nilgün belgünü çok severim tiyatrosu sinemasından çok çok iyi olan ir sanatçımızdır ve özellikler rum kadın rollerini çok güzel yapıyor yabancı damat ve akasya durağındaki gibi

Yandex.Metrica