Yılmaz Ekmekçi

Gerçek Adı A.YILMAZ EKMEKÇİ
Doğum Yeri Giresun
Eğitim Durumu İstanbul İktisadi Ticari Bilimler Akademisi, İşletme Bilimleri Finans Uzmanlığı Bölümü

Yapımcı (48)

Son Yorumlar (7)

erolozlevi 24 Şubat 2014 13:23:04

10

Yılmaz Ekmekçi, her yönetmenin ihtiyaç duyduğu yapımcı. Problem çözücü, zeki, babacan, anlayışlı ve destekçi karakter yapısı sayesinde setin tüm stresini üstüne alır. Çıkan yada çıkabilecek tüm sorunlarda bir abi gibi arkanızda hissedeceğiniz kişilik tir kendisi. Diğerlerinin aylarca kafa yorup, saatlerce süren görüşmelerle oluşturduğu kastı 20dk'da kurar, 10dk da onaylatır, eh artık gerisi size kalmıştır. Malın iyisinden, kadrajın güzelinden anlar. Oyuncunun yeteniklisini, ekibin temizini bulur. Doğruyu, iyiyi ve güzeli sever, kötüyle işi olmaz. Türk sinemasının kurumsallaşmasında emeği büyük. Sevgi ve saygıyla anılacaktır.

orhan oğuz avatar orhan oğuz 07 Mayıs 2012 09:54:05

Yilmaz ekmekciyi yillardir tanirim zeka kultur ve profosyonel anlamda turk sinemasinda rakipsizdir kendisine bir senaryo verin size dünyalari kurar...orhan oguz

meralll 14 Şubat 2012 11:08:02

yıllardır çizgisini bozmadan kaliteli işlere imza atan başarılı bir yöneticidir. bu sektörde ki bir çok isimde emeği vardır. türvak ta yetiştirdiği öğrenciler dışında, erler film bünyesinde bulunan herkes kendisinden ve tecrübelerinden yararlanma fır satı bulmuştur. Entelektüel birikimi ve deneyimleri şaşırtıcıdır.başarısız da olsa çalışanlarını yanında tutmaya devam etmesi iyi niyetinin ayrıca bir göstergesidir. bu kadar yoğun iş temposunda nasıl sportif faaliyetlerde bulunduğu (sörf, tenis, boks, yüzme) hala gizemini korumaktadır.

Yandex.Metrica