Özlem Conker

Doğum Tarihi 1 Temmuz 1973
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu Opleidingscentrum Speciale Onderwijszorg
Ajans Başak Gürsoy

Biyografisi


1 Temmuz 1973'te Ankara'da dünyaya geldi. Yüksek öğrenimini Hollanda'nın Tilburg kentinde Opleidingscentrum Speciale Onderwijszorg'ta yapmıştır. Başak Gürsoy Mankenlik Ajansın bağlıdır.

İlk olara k Metin Özülkü'nün 1996 yılına damgasını vuran Seninle Olmak Var ya klibinde rol almışır. Aynı yıl başrolünü Cüneyt Arkın ve Şoray Uzun'un paylaştığı TGRT'de yayınlanan Bizim Ev dizisine 2. sezonunda girmiştir. Bu ilk büyük işinin ardından çeşitli dizi ve film yapımlarında yer almıştır.

2000 yılında 2 filmden oluşan Mert Ali serisinin 1.sinde rahmetli İsmail Hakkı Sunat ile başrol oynamıştır. 2001 yılının başlarında TRT için çekilen Vasiyet dizisinde başrol oynayarak adını duyurmaya başlamıştır.

Kendisini asıl tanıtma şansı bulduğu işi ise aslıda 1998'de başlayan ancak 2001 yılında 5. sezonunda başrolden girdiği Aynalı Tahir dizisidir. Özlem Conker diziye girdikten bir süre sonra Aynalı Tahir, Star'ın 1 ay kapatılıp yenilenmeye geçtiği süreçte yayından kaldırılınca, Özlem Conker de 2002'nin ilk aylarında TGRT için çekilen Derya & Deniz isimli keyifli bir komedi dizisinde Şencan Güleryüz'le başrol oynamaya başlamıştır. Bu dizi büyük bir gazla yayına verilmişti. Ancak beklenen ilgiyi göremedi. Özlem Conker dizi çalışmalarına ara vermeden devam etti.

2002'nin Eylül ayında başrolünü Emrah ve Nurseli İdiz'le paylaştığı Kanal D için çekilen Kınalı Kar dizisinde oynamaya başladıktan sonra doğudaki ülkeler dahil geniş kesimlerce popülariteye sahip olmuştur. Dizi 3 sezon yayınlanmıştır. Ancak 3. sezon Emrah'ın diziden ayrılması dizinin kan kaybetmesine bu da yayın saatinin 23.30'a alınarak reytinglerinin düşmesine neden olmuştur ve dizi 2004'ün son Cumartesi'si yayından kaldırılmıştır. Dizinin tekraları Kanal D, D Max ve son olarak 2010 yılında Cine5'te verilmiştir.

Özlem Conker, 1 ay sonra 2005 başlarında başrolünü Emre Altuğ'la paylaştığı Çirkin Betty dizisinden esinlenilerek Show TV için çekilen Sensiz Olmuyor dizisinde oynamaya başlamıştır. Özlem Conker dizide çirkinleştirilmiştir ve dizi 10 bölümde güzelleşemeden yayından kaldırılmıştır. Dizi daha sonra Kanal D'de Özlem Conker'in yerine Yeliz Şar'la yaz dizisi olarak devam etmiştir ve Ağustos sonu sona ermiştir. Dizinin tekrarları Show TV, Showmax, Kanal D ve D Max'te defalarca verilmiştir.

2005 Eylül'de ise Özlem Conker, Sensiz Olmuyor dizisindeki rol arkadaşı Okan Yalabık'la yine Show TV için çekilen Çapkın dizisinde oynamaya başlamıştır. Çapkın sevilen bir dizi olmasına rağmen 11. bölümde yayından kaldırılmıştır. Dizi 17 bölüm olarak çekilmiştir ve kalan bölümleri önce Showmax'te daha sonra 2007 yazında "Yeni Bölüm" ibaresiyle Show TV'de verilmiştir. Dizinin tekrarları son olarak 2010 yılında Cine5'te olmak üzere defalarca Show TV ve Showmax'te verilmiştir.

2006 yılının Nisan ayında ise Özlem Conker; Selda Alkor, Selda Özer, Can Gürzap, Mahmut Cevher, Arda Esen, Cenk Ertan, Özgül Kavruk, Aydan Kaya, Özlem Yılmaz, Mert Öcal ve Zehra Alptürk gibi dev bir oyuncu kadrosuyla Rüyalarda Buluşuruz isimli Show TV dizisinde oynamaya başlamıştır. Dizinin senaryosunu Nuran Devres, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan ve yapımcılığını ise İbrahim Mertoğlu üstlenmiştir. Dizi müthiş bir ekip, harika bir senaryo ile drama türünün en iyi örneklerinden biriydi ve çok dokunaklıydı ama bir türlü beklenen ilgiyi görmedi. Aslında o sene Nuran Devres'in senaryosunu yazdığı bütün diziler (Sahte Prenses, Masum Değiliz, Asla Unutma) yayından kalkmıştı. Belki de halk 90'lı yıllardan beri senelerdir izlemeye doyamadığı Nuran Devres entrikalarına (Kara Melek, Ateş Dansı, Bize Ne Oldu, Nilgün, Melekler Adası, Marziye, Sarı Evin Esrarı, Aşk ve Gurur, Benim İçin Ağlama, Sahra) artık doymuştu. Çünkü Rüyalarda Buluşuruz da aşk, dramatizm ve özlem kadar ihtiras ve entrika da içeriyordu.

2007 yazında ise başrolünü Mete Yavaşoğlu ile paylaştı ve yine Show TV için çekilen bir kaymakamı canlandırdığı Eksik Etek dizisinde oynamıştır. Dizinin ilk 3 bölümü ilkbahar'da çekilmiştir ancak uygun yayın günü bulunamayınca yaza kadar beklenilmiş ve Temmuz'da yayına verilmiştir. Yine de dizi beklenen ilgiyi görmeyince devamı çekilmemiştir. Zaten Show TV'nin o yaz yayınlanan tüm dizileri 3 bölümde kaldırılmıştır.

2007'nin sonlarına doğru ise Emrah'ın başrolünü oynadığı Oğlum İçin dizisi beklenen ilgiyi görmeyince diziye ivme kazandırmak için Özlem Conker kadroya dahil edilmiştir ve 8. bölümden itibaren dizide rol almaya başlamıştır. Ancak, Özlem Conker dopingi bile diziyi kurtarmamıştır ve dizi, 11. bölümde bütün hafta reklamları dönüp başlamasına 2 saat kala yayından kaldırılmıştır.

Özlem Conker yoğun dizi çalışmalarına 2 sene ara verdikten sonra 2009-2010 sezonunda TRT için çekilen Bahar Dalları dizisinde Sumru Yavrucuk ve Altan Erkekli ile 39 bölüm boyunca birlikte rol almıştır.

Yine 2009 yılında yayınlanmaya başlayan Fox dizisi Ömre Bedel'de 2 sezon rol almıştır.

2011 itibari ile atv'de yayınlanan ve 2. sezonu yayınlanan Aşk ve Ceza dizisinde oynamaya başlamıştır.

Oyuncu (27)

Son Yorumlar (19)

adnan2462 avatar adnan2462 14 Şubat 2018 16:32:17

10

Oyunculuğuna aşık olduğum bir oyuncu, insanın içini ısıtan bir tarzı var.

Kaptan34 avatar Kaptan34 03 Haziran 2017 16:36:49

8

Ben ilk Aynalı Tahir Dizisinde leyla rolünde gördüm içim ısındı oyunculuğunu çok beğendim mert ali 1 çok başarılıydı kınalı kar badülhamit diğer başarılı olduğu projeler güzel bir kadın

MGUNAY avatar MGUNAY 24 Nisan 2017 14:10:28

9

Ağırlığınca Altın yarışma programında sokaktaki adama soru soran ablamızdı. Sonrasında Abdulhamit dizisinde gördüm gayet başarılı başarılar dilerim.

Yandex.Metrica