Nergis Kumbasar

Gerçek Adı Nergis Kumbasar
Doğum Tarihi 25 Mayıs 1963
Doğum Yeri Ankara

Biyografisi

Nergis Kumbasar, 25 Mayıs 1963 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babası profesör doktordur. Bir erkek kardeşi vardır. Ankara Kolejinden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan mankenlik diploması aldı. Ü niversite eğitimini yarıda bırakarak mankenliğe başlamış ve mankenliğe devam ederken Reklam filmleri, sinema ve TV tekliflerini değerlendirip oyuncu, sunucu ve senaryo yazarı olarak hayatına yön vermiştir.

Mehmet Ali Erbil ile evlendikten sonra mankenliği bırakmıştır.

Halen, sunucu ve oyuncu olarak televizyon programlarında yer almaktadır. TRT‘ye Sağlık Bakanlığı’nın sponsorluğunda bir sağlık programı yaptı.

Nergis Kumbasar, 20 ağustos 1989 tarihinde oyuncu ve sunucu Mehmet Ali Erbil ile evlenmiştir. 1996 yılında boşanmıştır. Bu evlilikten Yasmin (d. 02 Aralık 1995)adında bir kız çocuğu vardır.

Oyuncu (18)

Son Yorumlar (8)

mansurx avatar mansurx 25 Eylül 2016 20:28:23

6

Nergis kumbasar sempatik güzel bir oyuncu oyunculuğu da ortalama mehmet ali erbil ile başrol oynadığı sevmek ve ölmek zamanı,babamız eğleniyor filmleri ve acemi cadı,papatyam ve kiralık aşk dizilerinde performansları fena değil di mehmet ali erbil il e evlenip ayrılmış yasmin adlı bir kızları vardır bu sayede magazinde de ara sıra yer almıştır yaşından daha genç gösteriyor günümüze kadar oyunculuğa devam edip popülerliğini koruması da bir başarı sayılır yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 07 Şubat 2016 14:39:31

10

iyi bir oyuncu.bi dönem mehmet ali erbille evliydi.şimdilerde kiralık aşk adlı bir dizide oynuyor. eyvah kızım büyüdü dizisinde çok başarılıydı.maliyle çektiği sevmek ve ölmek zamanı isimli filmde hostes rolünde gayet başarılıydı. umarım daha iyi yap ımlarda oynar :) son olarak gene mali ve bahar öztanla çektiği babamız eğleniyor filmindede çok başarılı buldum kendisini :)

fdts avatar fdts 20 Temmuz 2009 00:44:07

8

hoş bir oyuncu papatyamda ve acemi cadıda çok güzel oynuyordu.

Yandex.Metrica