Oğuzhan Koç

Gerçek Adı Oğuzhan Koç
Doğum Tarihi 13 Mayıs 1985
Doğum Yeri Erzincan
Eğitim Durumu Bursa Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü - İ.Ü Antropoloji Bölümü - BKM Atolye Oyuncuları

Biyografisi

Oğuzhan Koç (d. 13 Mayıs 1985, Altköy, Refahiye, Erzincan) Oyuncu ve ses samatçısı.
Refahiye, Erzincan'lı bir aileye mensuptur. Bursa Gazi Anadolu Lisesi'nde ve Bursa Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü 'nde okumuştur. Kısa bir süre İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünde kayıtlı kalmış, ardından İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü'nde üniversite eğitimine devam etmiştir.
Küçük yaşlarından itibaren sahne sanatlarıyla ilgilenen Koç, lise yıllarında amatör olarak tiyatro yapmıştır. Oğuzhan Koç, 2007 yılında BKM Atölye Oyuncuları arasına katılmıştır ve halen BKM Mutfak Oyuncuları bünyesinde "Çok Güzel Hareketler Bunlar" isimli oyuna oyuncu ve senarist olarak katkıda bulunmaktadır. Koç, 2009 yılında gösterime giren Neşeli Hayat filminde de rol almış, Ferhat Göçer'e "Gül ki Sevgilim" adlı söz ve müziğe kendine ait şarkısını vermiştir. Gülben Ergen'in "Uzun Yol Şarkıları" albümünde söz ve bestesi kendisine ait olan Giden Günlerim Oldu şarkısına eşlik etmiştir. 31 Aralık 2009 günü Kanal D'de yayımlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı tiyatral komedinin ilk taksi skecinde radyodan söylediği "Domuz Gribi Ol İnşallah" adlı şarkısıyla büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca, BKM Mutfak oyuncularının kendilerinin yazıp oynadığı "Çok Filim Hareketler Bunlar" adlı filmleri 2010 Mart'ta vizyona girmiştir.

Senaryo (4)

Oyuncu (11)

Müzik (2)

Son Yorumlar (15)

mansur34 avatar mansur34 21 Nisan 2016 09:10:33

6

Oğuzhan koç birlikte proğram yaptığı ibrahim büyükak ve eser yenenlerden daha sempatik ve doğal biri oyunculuğu,şarkıcılığı ve show menliği fena değil temiz yüzlü biri umarım kariyerine tek devam eder başarılar dilerim.

likitkristal avatar likitkristal 13 Haziran 2009 10:27:06

10

beste yapmasını ama sözleri başkasına bırakmasını diliyorum

mavi ege avatar mavi ege 24 Mayıs 2009 01:52:05

10

çok yetenekli hem çok güzel hareketler mutfak ekibinde oyunculuğu ve yazarlığı hem besteciliği ve yorumcuğu süper

Yandex.Metrica