Aslı Enver

Gerçek Adı Ayten Aslı Enver
Namı Pamela
Doğum Tarihi 10 Mayıs 1984
Doğum Yeri Londra, İngiltere
Eğitim Durumu Pera Güzel Sanatlar Fakültesi-Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü
Ajans İd İletişim Ve Danışmanlık

Biyografisi

Aslı Enver ( 10 Mayıs 1984, Londra), Türk oyuncu.Kıbrıs Türkü bir baba ile, eğitim için Türkiye'den Londra'ya gelen bir annenin ikinci çocuğu olarak Londra'da dünyaya gelmiştir. 12 yaşına dek Londra'd a yaşayan Enver daha sonra ailesiyle Türkiye'ye taşınmıştır. Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nden ve Haliç Üniversitesi'nin Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Kariyerinin başında TRT'de yayınlanan bir sit-com'da iki dakikalık bir rol aldı. Ardından Ayna adlı kısa filmde oynamıştır. Kanal D'de yayınlanan Kavak Yelleri adlı gençlik dizisinde Mine Ergun karakterini canlandırmıştır. Daha önce Hayat Bilgisi adlı dizide de rol almıştır. Şu an Suskunlar dizisinde Ahu karakterini canlandırmaktadır.

Oyuncu (18)

Son Yorumlar (31)

ekahyaoglu 07 Mart 2018 15:56:35

10

Her yaptığı başarılı ve etkileyici olan güzel bir oyuncu

mansurx avatar mansurx 29 Kasım 2016 16:29:51

7

Aslı enver yetenekli,güzel,sempatik iyi bir oyuncu kavak yelleri dizisiyle tanındı ve popülerliğini hep korudu yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılar dilerim.

mrs.hsn avatar mrs.hsn 10 Temmuz 2015 13:02:35

10

Hayat Bilgisi döneminden bu yana tanıdığım, magazinden uzak ya da çok da içinde olmayan bir hayat yaşayan, başarılı bir kadın oyuncu. Eşi Birkan Sokullu ile de bu bağlamda birbirlerini tamamladıklarını da düşünüyorum. Hem mesleki hem de özel hayatlar ında çifte başarılar ve mutluluk diliyorum. Hiç ayrılmayın siz :) <3

Yandex.Metrica