Aynur Akarsu

Doğum Tarihi 27 Aralık 1948
Doğum Yeri Isparta
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Orta Okul terk

Biyografisi

Sinemaya Abbase Sultan adlı filmle girdi. Ünlü Oyuncu Emine Ünün Teyzesidir. Aslen Isparta Eğirdirlidir. Erotik Filmlerinin En çok hatırlanan İsimlerdendir. Sekreter Filmindeki Rolü ile hafızalarda ka lmıştır.

Oyuncu (78)

Son Yorumlar (9)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 14 Şubat 2016 14:07:05

10

çok iyi bir oyuncu.

silvester 21 Ekim 2014 23:04:13

Yeşilçam ın en değerli yıllarında , güzel yapıtlarda yeraldı.Kendine has bir güzelliği vardı.Hala aktrisleri erotik dönemde oynadı ve oynamadı diye sınıflandırıyorlar.Bu çok çağ dışı bir ayrımcılık.O dönemlerde bir kaç filmini izledim ve hiç yadırga madım.Gayette başarılıydı.Üstelik hangi kategorilerde oynarsa oynasın,hem sanatını,hem de aile hayatını çok güzel yürütebildi.Nereden mi biliyorum ? Facebook arkadaşım ve sık sık yazışır sohbet ederiz.Hala da çok güzel.Allah . Güzel gönlüne göre versin canım arkadaşımın..........Silvester.

aleminkeyfiyerinde 04 Mart 2014 15:53:57

Yıllar geçmesine iki evlat ve birkaç torun sahibi olmasına rağmen güzelliğini koruyan sanatçımız halen İstanbulda yaşamakta olup yeğenleri ünlü dizi oyuncusu Emine Ün ve Tuluğ Bolverdi'dir. Televizyon dizilerinde yada sinema filmlerinde oynamaması si nemamız için büyük kayıptır.

Yandex.Metrica