Toprak Sergen

Doğum Tarihi 1 Ocak 1968
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu AÜ DTCF Oyunculuk ana bilim dalı Lisans ,AÜ DTCF Yönetmenlik Yüksek Lisans

Biyografisi

Toprak Sergen, 1968 doğumlu oyuncu ve seslendirme sanatçısı. Ankara Üniversitesi, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Yönetmenliği Bölümü'nü bitiren Sergen, Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde ön lisans yaptı. TRT'de radyo sunuculuğu, tv program yapımcılığı gibi görevlerde bulundu. Kısa bir süre Trabzon Devlet Tiyatrosunda, özel tiyatrolarda çalıştı. Televizyon reklam filmlerinde, kliplerde ve sabah kuşağı, yarışma programlarında yer aldı. Türkiye’nin en önde gelen markalarının sunuculuk , moderatörlük ve sahne performanslarını yapıyor. Seslendirme çalışmalarına devam ediyor. 'Albüm' adında bir müzik albümü de çıkaran Toprak Sergen, sanatçı Semih Sergen'in oğlu ve sanatçı Burak Sergen'in kardeşidir.

Oyuncu (44)

Son Yorumlar (33)

sevilsaridogan avatar sevilsaridogan 11 Şubat 2013 01:49:06

Kişiliği mükemmel bir adam.. her girdiği işte ses getiriyor.. girdiği her rolün hakkını veriyor... sesi de karizması ile yarışıyor hani :) çok büyük hayranıyım... bir insan bu kadar asil ve doğal olabilir ancak. Toprak Sergen ünlü olunca kişiliği değ işmeyen, her zaman candan, samimi ve mütevazi kalan nadir kişilerden biri bence... Toprak Sergen'i daha fazla filmlerde dizilerde görmek istiyoruz..

Kleberson avatar Kleberson 03 Şubat 2013 02:19:17

10

bir basrol diziyle veya bir basrol sinema tekrar dönmesini istedigim oyuncu ses tonu harika oyunculugu dahada süper...

gecedensonra avatar gecedensonra 01 Ağustos 2011 03:08:08

10

90 lardaki tv filmi furyası ve bunun 2000 lerin başlarına kadar devam etmesi nedeniyle sinemada pek izleyemediğimiz insan.  ne güzel bi sesi var bu adamın ya tok gür bir ses şöyle bir kahramanı canlandırsa kendi sesiyle fena mı olur . gelegelim biz onu  boks salonlarında sunuculuk yaparken anons yaparken görüyoruz. resmen sinemanın kaybı oluyor  acı kayıp bana kalırsa hemde büyük . değereni bilemiyoruz gibi geliyor. şimdi tv filmi dizisi bile olsa razıyız mankenden oyuncu oluyor da bu adama niçin değer verilmiyor yoksa kendi tercihi mi?

Yandex.Metrica