Gülşah Soydan

Gerçek Adı Gülşah Soydan Alkoçlar
Doğum Tarihi 15 Eylül 1969
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Sinema yıldızı Hülya Koçyiğit ile Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Selim Soydan'ın kızlarıdır. Futbolu bıraktıktan sonra yapımcılık işine giren babası Selim Soydan'ın şirketi adına çekilen çocuk filml erinde, küçük yaşlarda iken oynayarak sinema oyunculuğuna girdi.Bir yandan da eğitimine devam etti. İlkokuldan sonra, Moda Koleji Orta Bölümü'nde okudu.Daha sonraları yüksek eğitim gördü. Uludağ Alkoçlar Oteli'nin sahibinin oğlu ile mutlu bir evlilik yapıp çoluk çocuğa karıştı.

Oyuncu (7)

Son Yorumlar (13)

SarpBayhan avatar SarpBayhan 11 Ekim 2018 15:57:34

Hülya Koçyiğit ve Selim Soydan gibi iki tanınmış ismin kızları olmasına karşın Türk halkının büyük kısmı eminim kendisini Kemal Sunal'la oynadığı İbo ile Güllüşah filminden tanımıştır. Bursalı işadamı Ender Alkoçlar ile evlendi ve bu evlilikten Nesli şah ve Aslışah isminde kızları oldu. Hatta ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan kendisinin damadıdır.

vatansever10 avatar vatansever10 14 Temmuz 2014 16:49:23

10

dönemın çocuk oyuncuları ıcınde bence en ıyısı. yaşına göre oyunculuguda ve sesıde güzel. keske devam etseydı sınemaya...

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 17 Mart 2013 01:10:14

10

Bence annesi "Hülya KOÇYİĞİT" gibi çok başarılı bir sanatçı olacağı ışığını veriyordu. Dönemin de seks furyasının yeni başlamış olması, diğer çocuk yıldızların olduğu gibi onunda bir çocuk yıldızı olarak çok sınırlı bir sayıda da film başarısı ile ye tinmesine sebeptir diyebilirim.

Yandex.Metrica