Giovanni Scognamillo

Yorumlar

tevfikcakmak avatar tevfikcakmak 10 Ekim 2016 02:41:01

10

Değerli dostum Giovanni Scognamillo'nun kaybına çok üzüldüm.O gerçek bir sinema aşığıydı.Onun sohbetine doyum olmazdı.Ruhu şad olsun.Nurlar içinde uyusun.

mansurx avatar mansurx 09 Ekim 2016 06:39:11

8

Giovanni scognamillo türk sinemasını yakından incelemiş bu alanda bir çok kitap yazmıştır metin demirhan ile unutulmuş fantastik filmleri bulmuş onar film adlı dağıtım şirketiyle bu filmlerin yurtdışın da dvd sini çıkırıp kült film olmalarını sağlamı ştır bir kaç film de oynamış değerli bir sinemacı araştırmacıydı allah rahmet mekanı cennet olsun.

Göztepe avatar Göztepe 27 Haziran 2015 18:32:44

10

Birçok mesleki branşta faaliyet göstermiş hemen hemen hepsinde başarılı olmuş. Türk sinemasını çok yakınen incelemiş ve azda olsa bazı filmlerinde rol almış. Dünyaca ünlü araştırmacı, sinema çevrimcisi,sinema tarihçesi,eleştirmen,,çevirmen,eğitmen,ba nkacı,reklamcı,dekaratör,kitabevi yöneticisi ve yazar'dır. Üstadın yazmış olduğu "Türk Sinema Tarihi" adlı ansiklopedik eserini geçen ay aldım ve zevkle okuyorum. Eğer vefat etmiş olsaydı onunla ilgili makale yazabilirdim belkide makalesini yazabileceğim pek az yabancı ustalardan biri olacaktı. Uzun ömürler diliyor Türk sinemasına birçok alanda verdiği emek için şükranlarımı sunuyorum.

Yandex.Metrica