Gölgen Bengü

Gerçek Adı Gölgen Bengü
Doğum Tarihi 1 Ocak 1955
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu NJIT de profesör

Biyografisi

Oyuncu (2)

Son Yorumlar (21)

mmansuryıldırım avatar mmansuryıldırım 14 Haziran 2017 06:04:49

6

Gölgen bengü yetenekli bir oyuncuydu farklı bir tipi vardı oynadığı iki filmde de başarılıydı ama okuluna devam etmiş amerika da profesör olmuş doğrusunu yapmış zaten oyunculuğa devam etse de pek popüler olacağını sanmıyorum yinede iki popüler filmde yer aldığı için meraklı köfteci ve aslan bacanak filmleriyle hep hatırlanacak.

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 21 Nisan 2012 01:13:04

10

Bence daha çok filmde oynamalıydı: Nilüfer KOÇYİĞİT Fatma KARANFİL Nilgün BUBİKOĞLU Meral ZEREN janr'ı bir oyunculuk yapısı ile sinemada çok iyi bi' yere gelirdi.. Gerçi Tıp alanında profesör olmak herkesin özlemi olan bir meslek. Oda ayrı bir gerçek . Oyuncu bağlamı, 5 puan verdiğim oyunculardan birisi de.

silvester 22 Eylül 2011 16:39:09

Sevgili Gölgen in iki filminide defalarca izledim ve çok beğendim.Sanatı bırakması üzücü ama,akademik kariyer yapmasıda sevindiricidir.Ediz Hun her iki daldada başardı.Cüneyt Arkın,sadece sinemada kaldı.Gölgen Bengü de her iki dalda faaliyetini göste rebilir miydi neden olmasın ama,ABD de olunca Yeşilçam a uzak kaldı.Enazından,çokiyi bir yaşam sürüyor.Sevgi ve saygılar sunuyorum.......Silvester.

Yandex.Metrica