Zeynep Değirmencioğlu

Gerçek Adı Zeynep Acar
Namı Ayşecik
Doğum Tarihi 12 Eylül 1954
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Beyazperdeye daha henüz iki yaşındayken 'Papatya' filmiyle geçti. Daha sonra 'Duvaklı Göl', 'Fırtına' gibi filmlerde, çocuk yıldız olarak göründü. Ama esas ününü 1960'da 'Ayşecik' filmiyle yaptı. 'Ayş ecik' Türk sinemasında bir çığır açtı. Bundan sonra kendi adından çok bu isimle anıldı. Çok bilmişlik, iyilik yapma duygusu ile yoksulluğun bir araya gelmesinden oluşan tiplemesi, bu tür filmlerin tutulmasında başlıca neden oldu. Filmleri yurt içinde olduğu kadar, özellikle komşu ülkelerde de aynı ilgiyi gördü.

Çeşitli kuruluşların armağanlarını kazanan Değirmencioğlu, senaryo yazarı Hamdi Değirmencioğlu'nun kızıdır. Son yıllarda genç kız rollerine çıkarak sinemadaki ününü sürdürmeye devam etti. Futbolcu Serkan'la evli ve iki çocuk annesidir.

Oyuncu (42)

Son Yorumlar (61)

Kleberson avatar Kleberson 22 Aralık 2018 00:49:06

10

cok severim Zeynep degirmencioglunu keske daha cok film yapsaydi genclik yillarinda benim en begendigim kadin oyunculardan biridir daha öncede yorumumu yapmistim zaten ama yine bi yorum yaziyim dedim macera yolu anneler günü hayatmi bu özleyis ilk as k öksüzler bu filmlerin hepsinde basarili cok severim kendisini saglikli uzun ömürler diliyorum

YesilcamFanatizm avatar YesilcamFanatizm 01 Mayıs 2018 13:15:39

10

En güzel ve başarılı Çocuk oyuncumuzd. Macera Ve Masal Filmlerini çok severim. Kendisine uzun ömürler diliyorum.

ekahyaoglu 20 Ocak 2018 14:56:09

10

Çok güzel ve başarılı bir oyuncu

Yandex.Metrica