Yalçın Gülhan

Doğum Tarihi 1 Ocak 1946
Doğum Yeri Adana

Biyografisi

Oyuncu (117)

Son Yorumlar (30)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 15 Ocak 2016 12:14:56

10

sinemanın devi deyimi bu adam için uygun olur. oda salih güney tarzı bi aktördür hatta yeri geldi mi salihi bile geçiyor. oyla salih aslında başrole gitmiyor zaten çoğu filmdede jenerikte isimleri 3 veya 4 de çıkar. başrole gidiyor diyemem ama gitmiy orda diyemem ikisi için neden mi ? bu adamların ortak özelliği şu oynadıkları bikaç yapım hariç olaylar zincirini hep onlar kuruyor.olaylar onların veselesiyle gerçekleşiyor. ikiside psikopat rollerinde çok başarılı. yeri geldi mi onlardan haini yok , yeri geldi mi dünya iyileri, ama ikiside kötü adam denince akla gelir. yani iyi adam sıfatları onlara yabancı kalır. biz onları öyle tanıdık , öyle sevdik. zaten mağrifet kötüyü oynayabilmektir. kötülere herkes kızar. söver, hatta beddua bile eder ama erol taşın dediği gibi erol taşa taş atmışlar hain rollerde oynadığı için oda atın atın siz bana taş değil ekmek atıyorsunuz demiş. işte kötü adam olmak kolay değil. yalçın 300 e yakın filmde rol almasına rağmen hakettiği yere gelememiş. hatta bi röpartajında okudum beklemedim diyor iyi rolleri güzel filmleri gidip çok basit filmlerde oynadım dönemin erotik furyasını kastediyor olmalı gerçekten çok basit filmler onlar belli bir senaryo yok sadece kadın vücutlarını sergileme var. yalçın bundan ötürü kaybettiğini dile getirmek istiyor. daha sonrada arabesk furyası başlıyor yalçın gene kötü adam ve ne yazık ki yan rollerde. herşeye rağmen yalçın 10 numara bir oyuncu. ezilenler, yemin ,aslanların ölümü, yirmi yıl sonra, suçlu, şüphe, durdun dünyayı, sende mi leyla, vazgeç gönlüm filmlerini seyreden onun oyun gücünü çok iyi görür diyorum

sinemaagresif avatar sinemaagresif 27 Ekim 2015 12:16:19

10

bu adam hemen her rolün adamı. en sevdiğim ve beğendiğim aktörlerdendir yalçın. bilhassa canlandırdığı kardeş rollerini çok beğenirim özellikle de arabesk furyasında. tabi macera filmlerindeki iyi ve kötü adam ile çapkın rolleri de çok başarılıydı. son dönemlerinde ise mahallenin muhtarları dizisindeki şoför ali rolü ile hiç fena değildi. allah sağlık sıhhat ve uzun ömür versin.

delikadir39 avatar delikadir39 28 Şubat 2015 14:05:03

10

Yorumlara katılıyorum.Her rolde hemen hemen sırıtmayan bir oyuncu.Esen Günay ve Şahin Çelik'in sesi bu oyuncuya çok yakışıyordu.

Yandex.Metrica