Temel Gürsu

Gerçek Adı Temel Pulat Gürsu
Doğum Tarihi 31 Ocak 1945
Doğum Yeri Trabzon
Eğitim Durumu Bakırköy Lisesi

Biyografisi

BABASININ MEMURİYETİ DOLAYISIYLA İLK VE ORTAOKULLARI ANADOLUNUN MUHTELİF ŞEHİRLERİNDE OKUDU.BAKIRKÖY LİSESİNDEN SONRA ACAR FİLM STÜDYOLARINDA MONTAJ,SENKRON,NEGATİF MONTAJ,LABORATUAR ÜNİTELERİNDE EĞİT İM YAPTI.DAHA SONRA SÜREYYA DURU,ORHAN ELMAS,ÜLKÜ ERAKALIN,TUNÇ BAŞARAN,ORHAN AKSOY,YÜCEL HEKİMOĞLU,SIRRI GÜLTEKİN,ARAM GÜLYÜZ,NEJAT SAYDAM, ERTEM EĞİLMEZ GİBİ ÜNLÜ YÖNETMENLERLE ASİSTAN OLARAK ÇALIŞTI. AKTÖR TANJU GÜRSU’NUN KARDEŞİ OLAN TEMEL GÜRSU,SİNEMA OYUNCUSU CANAN PERVER’LE EVLİDİR VE İKİ ERKEK ÇOCUK BABASIDIR.

Yönetmen (114)

Senaryo (13)

Yapımcı (9)

Oyuncu (18)

Son Yorumlar (20)

YesilcamFanatizm avatar YesilcamFanatizm 02 Mayıs 2018 00:41:57

10

Temel Gürsu bence çok başarılı bir Yönetmen ve çok başarılı Filmlere imza atmış. Bunlardan bazıları: Baldız, Çeşme, Derbeder, İlişki, Nikah Masası ve Temel Gürsü daha çok Arabesk Filmleri çekmiş. En çok Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses, Gökhan Güney, B anu Alkan ve küçük Emrah ile çalışmış. Bence Filmleri çok kaliteli ve kendisi iyi bir yönetmen. Ve Temel Gürsu ayrıca rahmeti Tanju Gürsunun kardeşi. Ve Temel Bey usta oyuncumuz Canan Perver ile evli. İkisinede Allah uzun ömürler versin.

murat1984 21 Mart 2017 17:57:53

Türk Sineması'nın en iyi ve en çok film çeken yönetmenlerindendir. Arabeskçilerle en çok film çeken yönetmendir.Kötü filmi çok azdır.Ayrıca Berivan dizisinin 34.bölümünden finali olan 64.bölüme kadar yönetmenliğini yapmıştır.

mansurx avatar mansurx 16 Aralık 2016 05:14:44

6

Temel gürsu yönetmen olarak neredeyse her türde film çekmiştir 70 furyasında da aktif olarak yer almıştır canavar cafer vs. gibi ilginç filmleri de vardır ortalama bir yönetmendir ama günümüze kadar yönetmenlik yapması da takdir edilecek bir şeydir a yrıca senarist,oyuncu ve reji ekibi olarak da yeşilçama kakı sağlamış son dönemlerinde tv filmi ve tv dizileride çekmiştir rahmetli ünlü oyuncu tanju gürsu nun da kardeşidir yeni dizi ve filmlerde yönetmen olarak görmek isteriz.

Yandex.Metrica