Şehnaz Dilan

Gerçek Adı Şehnaz Vreskala
Doğum Tarihi 27 Temmuz 1960
Doğum Yeri İzmir

Biyografisi

Şehnaz Vreskala adıyla Yugoslavya kökenli bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. 1979 yılında bayan futbolu kulüplerinden İzmir Filizspor'da futbol oynamaya başladı. Yine bu dönemde fotomodellik kariy erine devam etti ve çeşitli filmlerde rol aldı. 1981 yılında kaptanlığını yaptığı Filizspor'la şampiyonluğa ulaştı. 1982 yılında İstanbul'a taşınarak tamamen sinema kariyerine yöneldi. Ertem Eğilmez'in 1985 tarihli Kırmızılı Kadın uyarlaması Âşık Oldum' da ve Zeki Ökten' in 1986 tarihli Yoksul filmindeki performansıyla dikkat çekti. 2000'li yıllardan sonra daha çok televizyon dizileriyle izleyicinin karşısına çıktı.
1980'li yıllarda dönemin Erkekçe, Peri, Bravo gibi popüler erkek dergilerine verdiği pozlarla tanınan Şehnaz Dilan bu fotoğrafları yayımlayan bir web sitesi hakkında 2007 yılında yasal girişimde bulundu..ERMAN ERAKMAN

Oyuncu (121)

Son Yorumlar (23)

enigmacuture avatar enigmacuture 13 Kasım 2018 00:01:09

10

samanyolu ve flash tv dizilerinde görüyordum en son ancak 3-4 yıldır ortada yok keşke sinema ve tv'ye geri dönse.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 10 Mart 2016 15:40:22

10

vamp kadın rollerindede iyi aile kızı rollerindede çok başarılı bir oyuncu. kendisini en çok ümit besen ve yaprak özdemiroğluyla çektiği sevmek yeniden doğmak, cüneyt arkın - nilüfer aydan ikilisiyle çektiği vazife uğruna , ilyas salmanla oynadığı kı zlar sınıfı ve zavallı, birde şener şenle çektiği aşık oldum ve kemal sunalla oynadığı yoksul filmleriyle hatırlar ve severim.

Mansuryıldırım avatar Mansuryıldırım 02 Şubat 2016 07:01:47

7

Şehnaz dilan hem iyi kadın hem hırslı kötü kadın her tür rolü oynayabilen yetenekli güzel bir oyuncu olsada yanlış film seçimlerimi desem hayat şartlarımı desem bir türlü popüler bir oyuncu olamadı bütün filmlerini izleyemesem de izlediklerim içinde aşık oldum,yoksul,kızlar sınıfı filmlerinde en iyi performanslarını gösterdi günümüze kadar oyunculuğa devam etmeside bir başarı sayılır ama şarkıcı olarak başarısız ve botoks estetik yapmasıda yanlış olmuş ama bu haliyle bile oyunculuğu iyiyse gerçekten yıldız olmayı hak edip de yıldız olamamış bir sanatçı olarak ilerde filmi bile çekilebilir umarım iyi bir dizi ve iyi bir sinema filminde yeniden görürüz başarılar dilerim.

Yandex.Metrica