Meral Zeren

Gerçek Adı Meral Zeren
Doğum Tarihi 6 Haziran 1956
Doğum Yeri şanlıurfa
Eğitim Durumu lise

Biyografisi

Ortaokulda bir süre okuduktan sonra tahsilini yarım bırakıp 13 yaşındayken sahneye çıktı ve şarkıcılığa başladı. Sahnede filmcilerin dikkatini çeken Meral Zeren, yaşını 4 yıl büyüterek 1971'de Kadri Y urdatap'ın, "Kadri Film" adına yapımcısı olduğu, Natuk Baytan'ın yönetip Yılmaz Köksal'ın baş rolünü oynadığı "Önce Sev Sonra Vur" filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. Çok sayıda filmde başrol oynadı. Foto roman, TV filmi ve dizilerinde oynadı.Sanatçı en cok kemal Sunal ile oynadigi filmlerde dikkati cekmistir. Hakkında "ismi Meral Zeren değildir" diye yapılan yorumlar asılsızdır. Uzun Yillar ses sanatciligi yaptigi halde sadece 1978'de cikardigi "Kalbimden Atma Beni & Hercai" isimli bir 45'ligi bulunmaktadir, bunun yani sira Selami Sahin'le olan birlikteligi suresinde soz yazarligiylada kendinden söz etmistir, Gülistan Okan'a Verdigi "Kanim kaynadi sana" daha sonra Emel Sayin ve Burcu Gunes tarafindan'da Yorumlanmistir. "Sakin Aglama Ardimdan" Ise Aylin Urgal ve Nazan Soray tarafindan Seslendirilmistir.

Oyuncu (85)

Son Yorumlar (37)

silvester 11 Kasım 2017 20:51:15

Meral Zeren 1956 doğumlu gözüküyor listede ama,Alaattinin lambası filmi 1971 yapımı.Yani,15 yaşında bir ortaokul öğrencisiyken mi ? Küçük bir hata var gibi.Meral Zeren çok güzel bir kadın ve oynadığı filmler hep revaçta kalmış filmlerdir............S ilvester.

KartalTibetTutkunu avatar KartalTibetTutkunu 14 Haziran 2017 20:44:53

Yeşilçam'ın samimi sempatik en güzel iki oyuncusundan biridir (diğeri Feri CANSEL). Oyunculuğu iyi O'nu daha çok başrolde de göremedik, oysa görmeliydik Kendisini sağlıklı bir yaşam dilerim.

MAVİ GÖZ avatar MAVİ GÖZ 12 Haziran 2016 11:55:59

10

dadaloğlu battal gazi karaoğlan filmlerinde bir harikaydı

Yandex.Metrica