Meral Orhonsay

Doğum Tarihi 1 Ocak 1951
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Ankara Kardeş Oyuncular topluluğunda sanat hayatına atılan sanatçı, Alman televizyonu ZDF'de sunuculuk yaptı. 1973 yılında Sinema Güzeli seçildikten sonra, çeşitli sinema filmi ve dizilerde rol aldı.

Oyuncu (77)

Son Yorumlar (21)

KartalTibetTutkunu avatar KartalTibetTutkunu 28 Eylül 2017 23:28:40

1973 yılı sinema güzeli olarak Cüneyt ARKIN ile oynadığı
"Kara Murat Fatihin Fermanı" ilk film ile sinemaya başlar
Bugüne değin oynadığı 77 tane filmin 3/1,i gerçekten iyi
ve güzel filmler ama nedense? O'nun başarlı bir oyuncu
gibi değil de, seksapel , isterik, arzu duyulur alelade hafif
bir oyuncu statü bazı oyuncular ile katagori edildiği açık

mansurx avatar mansurx 05 Aralık 2016 02:52:08

6

Meral orhonsay yetenekli,güzel iyi bir oyuncu buna rağmen hiç bir zaman popüler bir oyuncu olamadı altın portakallı bir oyuncu olmasına rağmen projelerinde pek seçici bir oyuncu değil yada o dönem mecbur kalıp bu tarz projelerde oynamış olabilir günü müze kadar oyunculuk yapması da bir başarı sayılır yeni dizi ve filmler de görmek isteriz.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 29 Şubat 2016 14:43:25

10

zamanında çok güzel çok popüler bir oyuncuydu. fakat hep yan rollerde kalmış. oynadığı rollerin hakkını da sonuna kadar verebilen bir oyuncu. rollerini adeta yaşayanlardan. 1973 türkiye güzeli sinemaya 18 yaşında başlamış. drama tarzı filmlerde çok b aşarılıdır. bazı filmlerde soyunmuş herhalde dönemin şartları gereği kendisini en çok meryem ve oğulları, topal, tutku, kurşun ata ata biter, maden, en büyük yumruk, nasıl isyan etmem, köşeyi dönen adam filmlerindeki rollerinden ötürü seviyor izliyorum. çok güzel oynamıştı bu filmlerde.ona 73 78 arası gülen kıpçak 80 lerde ayşin atav dublajı gidiyor. başarılı bir oyuncumuz.seni unutmayacağız :)

Yandex.Metrica