Murat Cemcir

Gerçek Adı Murat Cemcir
Doğum Tarihi 1 Ocak 1976
Doğum Yeri Tokat
Eğitim Durumu Mustafa Kemal Üniversitesi Makine Bölümü

Biyografisi

Aslen Gürcü olan Murat Cemcir 1976 yılında Tokat Niksar'da doğmuştur. Ahmet Kural ile uyumlu bir ikili oldukları Çalgı Çengi filmindeki performansı ile beğeni toplamıştır. Oyunculuğunu oynadığı karakt erlerle geliştirmektedir. Gürcüceyi iyi derecede konuşabilen oyuncu, at biniciliği ve Wing Chun ile de ilgilenmektedir. Wing Chun'da üç dan derecesi vardır. 2010 yılında Selçuk Aydemir yönetmenliğinde çekilen "Çalgı Çengi"de Ahmet Kural ile başrol oynamış ve dikkatleri çekmiştir. 2012 yılında yine Selçuk Aydemir yönetmenliğindeki "İşler Güçler" dizisinde rol almaktaydı ve şimdi ise kardeş payı dizisin'de rol almakta Mustafa Kemal Üniversitesi Makine Bölümü mezunudur.

Oyuncu (26)

Son Yorumlar (9)

mansurx avatar mansurx 30 Eylül 2016 10:15:51

7

Murat cemcir yetenekli iyi bir oyuncu komedi de olduğu kadar dram ve duygusal sahnelerde de başarılı nuri bilge ceylan ın yeni filmi ahlat ağacında edebiyatçı sinan karakteri için görüşmeler yapılmış umarım haberler doğru çıkarda onu dram ve duygusal bir rolde görürüz işler güçler,kardeş payı dizilerinde ve düğün dernek,çalgı çengi filmlerin de ahmet kural la iyi bir ikili oldular yeni bir dizi yapmalarını bekliyoruz başarıların ın devamını dilerim.

beyazambak avatar beyazambak 17 Aralık 2015 13:45:13

10

Oynadığı her role yepyeni bir ruh katıyor. Sadece oynayıp geçmiyor, rolünü büyütüyor ve kendine özgü bir hava katıyor. Başarıları daimi olsun. Yeni filmler, yeni diziler... Devam...

şabanoviç avatar şabanoviç 10 Ağustos 2015 20:50:18

10

ahmet kuralla iyi bir ikili oldu yeni zeki metin oldular çok komik biri

Yandex.Metrica