Birsen Ayda

Gerçek Adı Birsen Savur
Doğum Tarihi 15 Haziran 1940
Ölüm Tarihi 8 Ekim 2011
Doğum Yeri Ankara
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Ortaokul

Biyografisi

Ankara'da doğdu.İzmir Kız Lisesi Ortaokul kısmından mezun oldu. 1956'da SEVDA SAHİLLERİ filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. 1961'de sinemanın yanı sıra sahneye çıkarak dansözlük yaptı. Sinemada gene llikle ikinci derece roller oynadı. Seksapeli ile erkek seyircilerin rüyalarını süsledi. Ünlü şarkıcı Atınç'la evlendi.

Oyuncu (23)

Son Yorumlar (16)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 24 Şubat 2016 13:27:05

tarkan ve tarkan altın madalyon filmlerinin alem ve şehvet düşkünü kraliçesi , savulun battal gazi geliyor filminin rahibe ve kötü kalpli kadını maria onun bu rolleri unutulur mu ? kesinlikle bu rollerle hatırlanır filmlerinde çoğu zaman ölerek ceza sını bulur son yıllarını sokaklarda hastanelerde geçirdi çok severek izlerim kendisini ama yazık oldu allah rahmet eylesin birsen ablaya :)

tayfunkerim avatar tayfunkerim 27 Aralık 2015 23:32:11

10

Hayatımda gördüğüm en güzel en çekici kadın BİRSEN AYDA
ALLAH RAHMET EYLESİN

silvester 01 Kasım 2011 11:04:11

Alınyazısı adlı arkadaşımın yazdıkları hakikatten korkunç bir gerçeğe parmak basıyor.Mülkiyet hakkının rencide olduğu bir başka ülke yok Dünya da.Kadıncağız,50 m2 lik dükkanını korumak,simsarlara yem etmemek için var gücüyle mücadele etti ve böbreğin i satma pahasına da olsa,üzüntüden kötü hastalığa yakalanarak önce mücadeleyi,sonrada hayatını kaybetti.Çok iy bir oyuncuydu.Tarihi filmlere çok güzellikler katmıştı.Allah gani gani rahmet eylesin.......Silvester.

Yandex.Metrica