Renan Bilek

Doğum Tarihi 1 Ocak 1968
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Galatasaray Lisesi

Biyografisi

Galatasaray Lisesi mezunudur. Ortaoyuncular'da ve çeşitli filmlerde rol aldı. Bir dönem İzmir'de yaşadı; 2005'te İstanbul'a döndü. Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Soner'in yardımcısı Süleyman rolünd edir.

Lise yıllarında Leke adlı bir müzik grubuna üyeydi. Grubun dağılmasından sonra, 1999 yılında yine Leke adında bir albüm yaptı.

Yurtsever Cephe'nin mitinglerinde ve Küba Dostluk Derneği'nin düzenlediği dostluk konserinde yaptığı gösterilerde müziğin ötesinde bir meddahlık örneği vermiştir.

Renan Bilek dizi çalışmasının yanı sıra "Aramızda Kalsın" adlı tek kişilik gösterisini sergilemektedir.

Bir dönem yayınlanan günlük Sol Gazetesi'nde "Leke" isimli başlık altında haftalık olarak köşe yazıları yazdı.

Oyuncu (16)

Son Yorumlar (5)

Necatizade 27 Temmuz 2017 12:49:18

"Öyle Bir Geçer Zaman ki " dizisinde sadık adam Süleyman karekteri ile ve daha önemlisi "Yeşil Deniz" dizisindeki beldenin çok sevdiği, her derdine çare Belediye Başkanı Hilmi Çakırlı karekterini izleyiciyi hiç sıkmayacak kadar başarılı oynaması ile kolayca hatırlanacak bir oyuncu.

gururalp avatar gururalp 02 Ekim 2013 04:59:28

6

öyle bir geçer zamankide çok iyiydi doksanlardada iyi

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 03 Mart 2012 01:03:03

8

Bende onu Öyle Bir Geçer Zaman ki Adlı Dizi den Soner'in de has adamı Süleyman olarak tanıdım ama oysa evveliyatında Birde onun Tiyatro ve müzisyenlik yönü'de bulunmaktaymış.. Salt oyunculuğunu izlediğim için kendisine 4 puan veriyorum.

Yandex.Metrica