Usta oyuncu Ediz Hun’un yaşamı, sinema yazarı ve akademisyen Rıza Oylum’un kaleminden 'Film Gibi Geçti' kitabıyla okurlar ile buluşuyor.
14 Haziran 2022

Usta oyuncu Ediz Hun’un Cihangir’de doğduğu evden Norveç’te geçirdiği öğrencilik yıllarına; ilk rol aldığı filmden milletvekili seçildiği güne kadar hayatının önemli kısımlarını Rıza Oylum’un söyleşilerinden yola çıkarak kaleme aldığı ‘Film Gibi Geçti’ kitabında okuyacağız. Ediz Hun, hayatına dair detayları tüm samimiyetiyle anlatırken, 6-7 Eylül gibi dönemin kritik olaylarına da değiniyor. 120’yi aşkın filmde başrol olarak yer alan Ediz Hun, dönemin popüler dergilerinden olan Ses’in, 1963 yılında düzenlediği sinema yıldızı yarışmasında birinci seçilmesini ve kısa sürede büyük bir ün elde etmesini 'Film Gibi Geçti' kitabıyla sevenlerine ve Yeşilçam meraklılarına anlatıyor. Yeşilçam’a genişçe yer ayrılan kitapta, içinde önemli filmlerden karelerin de bulunduğu bir fotoğraf albümüne yer veriliyor. Film Gibi Geçti, anılar ve resimlerle nostaljik bir okuma vadediyor. Kitap yakın zamanda  İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflarda yerini aldı.

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)