Harrison Ford Perşembe günü Star Wars Celebration'daki Lucasfilm panelinde Indiana Jones 5'in 30 Haziran 2023'te sinemalarda olacağını duyurdu.
27 Mayıs 2022

James Mangold, Steven Spielberg'den devraldığı Indiana Jones 5'i yönetiyor, Jez Butterworth, John-Henry Butterworth ve Mangold senaryoyu birlikte yazıyor. Ford, Mangold ve yönetici yapımcılar Kathleen Kennedy ve Frank Marshall filmden bir ilk fotoğrafı yayınlamış  olsa da, hiçbir konu  detayı açıklanmadı ve filmden  söz edilmedi.

Başlangıçta 10 Temmuz 2020 ve bu yılın 29 Temmuz'u için bir çıkış tarihi almıştı, ancak pandemi gecikmeleri ve Spielberg'in West Side Story'yi tamamlama çalışması üretimi durdurdu. Filmin oyuncu kadrosunda Antonia Banderas, Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson, Thomas Kretschmann ve Toby Jones da yer alıyor.

Indiana Jones serisi, dört film aracılığıyla dünya çapında 2 milyar dolara yakın hasılat elde etti. Filmin yapımcılığını Spielberg, Kathleen Kennedy, Frank Marshall ve Simon Emanuel yapıyor.

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)