Sony Pictures ve PlayStation Productions , ikonik sürüş oyunu Gran Turismo'nun bir film uyarlaması için direksiyonun başına geçiyor.
27 Mayıs 2022

En son video-oyundan filme uyarlanan  Uncharted , bu yılın başlarında küresel gişede 400 milyon dolardan fazla hasılat elde ettikten sonra Sony Pictures ve PlayStation Productions , ikonik sürüş oyunu Gran Turismo'nun bir film uyarlaması için direksiyonun başına geçiyor.

Duyduğumuza göre proje çok erken gelişme aşamasında. Neill Blomkamp'ın yönetmesi bekleniyor.

Film projesinin konusu gizli tutuluyor, Polyphony ve Kazunori Yamauchi tarafından 1997'de yaratılan ve hassas grafiklere, sürüş fiziğine ve arabalarının ayrıntılarına gösterilen özene odaklanmasıyla sınıfının en özgün sürüş simülatörlerinden biri olarak övülen oyunun arkasında zengin bir tarih var. inşa et ve yarış. Seri, 85 milyondan fazla sattı ve en son sürümü Gran Turismo 7, Mart ayında PS 4 ve PS 5 için raflardaki yerini aldı.

Gran Turismo , şirket kardeşleri Sony ve PlayStation Prods için hazırlanmakta olan birkaç oyun merkezli projeden birini temsil ediyor. Nisan ayında Takashi Doscher, Temmuz 2020'deki çıkışından  bu yana 8 milyondan fazla satmış olan aksiyon macera oyunu Ghost of Tsushima'nın uyarlamasını kaleme alacaktı.

Sony Pictures TV ve PlayStation ayrıca HBO için The Last of Us adlı TV dizisini geliştiriyor, Craig Mazin'in yazıp yürütücü yapımcılığını üstlendiği; ve Twisted Metal at Peacock, Rhett Reese ve Paul Wernick'in orijinal bir çekiminden uyarlanan aksiyon komedi uyarlamasında Anthony Mackie, Stephanie Beatriz, Thomas Haden Church ve Neve Campbell ile başrolde.

Blomkamp'ın film yapım çalışmaları arasında District 9, Elysium ve Chappie ve son olarak da yazıp yönettiği 2021 korku filmi Demonic yer alıyor.

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)