İlki bu yıl gerçekleşecek olan Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali, 2-5 Haziran tarihleri arasında tüm sinemaseverleri Kaş'a davet ediyor!
26 Mayıs 2022

60 ülkeden, 550 film başvurusu alan festival, dört gün boyunca dört farklı kategorideki yarışmalarla, geçtiğimiz haftalarda açıklanan 32 finaliste ve davetlilere ev sahipliği yapacak. Festival açılışını MUBI’nin katkılarıyla “Petite Maman” gösterimiyle 2 Haziran’da yapıp, festival süresince yarışan filmlerin gösterimleri, finalistlerle söyleşiler, film endüstrisinden değerli konuklarla düzenlenecek atölyeler ve paneller, keşif turları ve daha birçok etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

Festivalin Ön Jüri’sinde, Cansu Menlikli, Erinç Durlanık, Nergis Karadağ, Oya Berk, Said Aksoy ve Seren Topaloğlu görev aldı. Su Altı Filmleri Yarışması’ndaki finalistleri değerlendirecek olan, bu alanda uzmanlık sahibi Su Altı Jürisi ise Billy Cloud, Elif Karagöz Bağcılar ve Dr. Mert Gökalp’ten oluşuyor. Uluslararası Yarışma, Ulusal Yarışma ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nı değerlendirecek olan Ana Jüri’de, yapımcı Amira Diab, oyuncu Meriç Aral, oyuncu Mira Goeres, yönetmen-yapımcı Özkan Yılmaz ve oyuncu Uğur Polat yer alıyor.

Festival süresince düzenlenecek birçok panel ve atölye arasında, Doç. Dr. Berceste Gülçin Özdemir tarafından sunulacak olan “Türk Sinemasının Kadın Yönetmenleri” paneli ile, Okan Avcı ve Akın Bağcılar tarafından verilecek olan “Uygulamalı Su Altı Prodüksiyonu” atölyesi yer almakta.

Etkinlikler, akşamları arka fonda uçsuz bucaksız Akdeniz turkuazı eşliğinde, yıldızların altında uzanan iki bin yıllık Antik Tiyatro'da ve Kaş Setur Marina’da, gündüzleri ise Kaş Kültür Evi ve Echo Cafe & Bar'da gerçekleşecek. 5 Haziran’da düzenlenecek ödül töreninin ardından, festival Ediz Hafızoğlu’nun “Nazdrave” konseriyle sona erecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve Kaş Belediyesi tarafından desteklenen, sanatın doğayla içi içe geçtiği bu festivale herkes davetli. Haziran’da Kaş’ın sanat dolu atmosferinde buluşmak üzere!

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)