İsveçli yönetmen Ninja Thyberg , Kering Group ve Cannes Film Festivali tarafından göze çarpan ilk kez kadın yönetmene verilen bu yılki Women in Motion Genç Yetenek Ödülü'nün sahibi oldu.
13 Mayıs 2022

2013'te Thyberg'in kısa filmi “Zevk” Cannes'ın Eleştirmenler Haftası bölümünde sunuldu. Kısa film daha sonra, 2020'de Cannes resmi seçiminde seçilen ve ardından 2021'de Sundance'te gösterilen aynı başlıkla ilk uzun metrajına genişletildi ve ayrıca 2021'de Deauville'de jüri ödülüne layık görüldü.

Thyberg'in bir sonraki film projesine 50.000 € (51.900 $) maddi destekle gelen ödül, kendisine 22 Mayıs'ta Cannes'da düzenlenen resmi Women In Motion yemeği sırasında takdim edilecek.

Variety eleştirmeni Owen Gleiberman incelemesinde , “'Zevk', çok az filmde görülebilecek şekilde, çarpık, zorlayıcı porno dünyasını dolaptan dışarı fırlatıyor” diye yazdı . “Bu cesurca bir şey ve işe yaramasını sağlayan şey, gerçek bir film yapımcısının içgüdülerini ortaya çıkaran Ninja Thyberg'in, bize anlattığı şeyleri keşfetmek için karakterlerini kullanması” dedi.

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)