Oyuncu ve yapımcı Viola Davis , Kering Group ve Cannes Film Festivali tarafından verilen 2022 Women In Motion Ödülü ile onurlandırılacak .
10 Mayıs 2022

Davis şu anda Showtime dizisi “The First Lady”de Michelle Obama'yı canlandırıyor. Kısa süre önce , karantina sırasında yazdığı ve Saint Matthews, SC'de imtiyazların olmadığı bir çevrede çocukluk deneyimlerini anlatan otobiyografisi “Finding Me”yi yayınladı. Davis, ödülün organizatörleri tarafından hem “ oyunculuk rolleri hem de kadın ve azınlık haklarına olan bağlılığı nedeniyle” övgüyle karşılandı ve onu “zamanının en etkili Amerikalı aktris ve yapımcılarından biri” olarak nitelendirdi.

Açıklamada, "Yeteneği, sıkı çalışması, rol seçimi ve bunları yorumlama şekli, ona film endüstrisinde en yüksek tanınırlığı kazandırdı" dendi. 

Kendini adamış bir aktivist olarak Davis, film endüstrisinde, ister yapımda, ister yazarlıkta, ister yönetmenlikte olsun, “eşitlik üzerinde çok güçlü bir fren olmaya devam eden” film endüstrisindeki bariz çeşitlilik eksikliğini defalarca dile getirdi.

Kering Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su François-Henri Pinault; Cannes Festivali Başkanı Pierre Lescure; ve Cannes Festivali İcra Direktörü Thierry Frémaux, ödülü Davis'e 22 Mayıs Pazar günü Cannes'daki resmi Women In Motion yemeği sırasında takdim edecek.

Bu ödülün önceki sahipleri arasında 2015'te Jane Fonda, 2016'da Geena Davis ve Susan Sarandon, 2017'de Isabelle Huppert, 2018'de Patty Jenkins, 2019'da Gong Li ve 2021'de Salma Hayek yer alıyor.

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)