Universal ve Illumination Entertainment'ın Nintendo'nun Super Mario Bros. video oyunu serisinin animasyon uyarlaması 2023'e ertelendi.
26 Nisan 2022

Super Mario Bros. serisinin yaratıcısı ve Nintendo lideri Shigeru Miyamoto, Pazartesi akşamı Nintendo'nun sosyal medyası aracılığıyla çıkış tarihindeki değişikliği duyurdu. Super Mario Bros. animasyon uyarlaması'nın, 21 Aralık'ta piyasaya sürülmesi ve tatil sezonu boyunca sinemalarda gösterimini hedefleniyordu. Film şimdi 7 Nisan 2023'te Kuzey Amerika'da sinemalarda olacak. 28 Nisan'da Japon sürümü piyasaya sürülecek. 

Eylül 2021'de Nintendo, Super Mario Bros. filminin seslendirme kadrosunu açıkladı ve İtalyan sıhhi tesisat kahramanını Chris Pratt seslendirecek. Seslendirme ekibinde ayrıca Princess Peach olarak Anya Taylor-Joy, Luigi olarak Charlie Day, Bowser olarak Jack Black, Toad olarak Keegan-Michael Key, Donkey Kong olarak Seth Rogen, Kamek olarak Kevin Michael Richardson, Cranky Kong olarak Fred Armisen ve Sebastian Maniscalco yer alıyor. Spike olarak. Orijinal Mario seslendirme sanatçısı Charles Martinet, filmde küçük bir rol oynayacak.

Yönetmenliğini Aaron Horvath ve Michael Jelenic üstleniyor.

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)