''Kurtuluş Hattı'' Filminin İlk Gösterimi Meclis'te Yapıldı
25 Nisan 2022

Kurtuluş savaşında milli mücadele'nin seyrini değiştiren gizli haberleşme ağını konu alan ''Kurtuluş Hattı'' filminin ilk gösterimi TBMM'de yapıldı. Tören alanı şeref merdivenleri önünde açık havada yapılan film gösterimine TBMM Başkanı Mustafa Şentep, bazı milletvekilleri, meclis çalışanları,oyuncular, filmin yönetmeni ve senaristi Selman Kayabaşı katıldı.

Şentop, filmin yönetmen ve oyuncularına, katkılarından dolayı Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'a teşekkür etti.

Kurtuluş Hattı 

Atatürk'ün Nutuk'ta "Kendisine teşekkür etmeyi milli ve vatani görev olarak görüyorum." dediği telgraf memuru Hamdi Bey'in hayatından esinlenen film, posta ve telgraf memurlarının Kurtuluş Savaşı'ndaki özel rollerini perdeye taşıyor.

Senaryosunu Selman Kayabaşı'nın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda da Kayabaşı oturuyor.

Filmde Yusuf Aytekin ve Gülsim Ali başrolleri paylaşırken, oyuncu kadrosunda Emin Gürsoy, Nizam Namidar, Benian Dönmez, Hamdi Erdoğan, Kaan Turgut, Aybike Turan gibi isimler yer alıyor. Çekimleri 2021 yılında yapılan Kurtuluş Hattı'nın müzikleri Zeynep Alasya'ya ait.

Film, 13 Mayıs'ta gösterime girecek. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)