İstanbul Film Festivali'nde Bugün ( 13 Nisan)  posteri

13 Nisan Cuma

Bugün film ekiplerinin katılımıyla yapılacak gösterimler:

  • "Ulusal Belgesel Yarışması" filmlerinden Fındıktan Sonra, 11.00'de Pera Müzesi Oditoryumu'nda, yönetmen Ercan Kesal'ın katılımıyla;
  • "Musikişinas" seçkisinden Radiogram, 11.00'de Cinemaximum City's Nişantaşı Salon 3'te, filmin yönetmeni Rouzie Hassanova'nın katılımıyla;
  • "Genç Ustalar" bölümünde yer alan Bir Zamanlar Kızılderili Ülkesinde, 13.30'da Atlas Sineması'nda, filmin yönetmeni İlker Çatak ve oyuncuları Leonard Scheicher ile Johanna Polley'in katılımıyla;
  • "Yarışma Dışı" filmlerden Benim Küçük Sözlerim, 13.30'da Beyoğlu Sineması'nda, yönetmen Bekir Bülbül'ün katılımıyla;
  • "Özel Gösterimler" kapsamında Muazzez Mucizesi 104 Yaşında, 13.30'da Pera Müzesi Oditoryumu'nda, yönetmen Nurdan Arca'nın katılmıyla;
  • "Ulusal Yarışma" filmlerinden Buğday, 16.00'da Atlas Sineması'nda, yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun katılımıyla;
  • "Uluslararası Yarışma" filmlerinden Bir Zamanlar Kasım'da, 16.00'da Cinemaximum City's Nişantaşı Salon 7'de, yönetmen Andrzej Jakimowski ve yapım tasarımcısı Ewa Jakimowski'nin katılımıyla;
  • "Çiçek İstemez" filmlerinden Hâkim Hanım, 16.00'da Cinemaximum Zorlu Center'da, yönetmenlerden Yves Hinant'ın katılımıyla;
  • "Bergman 100 Yaşında" seçkisinden Güz Sonatı, 16.00'da Beyoğlu Sineması'nda, yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun sunumuyla;
  • "Yarışma Dışı" film seçkisinden Taksim Hold'em, 19.00'da Beyoğlu Sineması'nda, yönetmen Michael Önder'in katılımıyla;
  • "Ulusal Belgesel Yarışması" filmlerinden Araf, 19.00'da Pera Müzesi Oditoryumu'nda, yönetmen Didem Pekün'ün katılımıyla;
  • "Antidepresan" seçkisinden Abrakadabra, 19.00'da Cinemaximum City's Nişantaşı Salon 7'de, yönetmen Pablo Berger, yapımcı Yuko Harami ve oyuncu Maribel Verdú'nun katılımıyla;
  • "Genç Ustalar" bölümünde yer alan Çiğ Süt, 19.00'da Cinemaximum City's Nişantaşı Salon 3'te, yönetmen Hubert Charuel ve oyunculardan Valentin Lespinasse'ın katılımıyla;
  • "Sinemada İnsan Hakları Yarışması" filmlerinden Rahat Bir Nefes, 19.00'da Kadıköy Sineması'nda, filmin yönetmeniIsold Uggadottir'in katılımıyla;
  • "Ulusal Yarışma" filmlerinden Aydede, 21.30'da Atlas Sineması'nda, yönetmen Abdurrahman Öner'in katılımıyla;
  • "Sinemada İnsan Hakları Yarışması" filmlerinden Styx, 21.30'da Beyoğlu Sineması'nda, filmin yönetmeni Wolfgang Fischer'in katılımıyla;
  • "Özel Gösterimler" kapsamında Yaşar Kemal Efsanesi, 21.30'da Pera Müzesi Oditoryumu'nda, filmin yönetmeni Aydın Orak'ın katılımıyla;
  • "Mayınlı Bölge" seçkisinden Sefil Hayat, 21.30'da Cinemaximum City's Nişantaşı Salon 3'te, yönetmen Ryan Prows'un katılımıyla gösterilecektir.

Etkinlikler:

Köprüde Buluşmalar'ın son günü

Yapı Kredi Kültür Sanat Loca'da gün boyu devam edecek etkinliklerin ilki, 10.00-11.00 saatleri arasında Eurimages Proje Yürütücüsü Francine Raveney ve Eurimages Türkiye Delegesi Zülfikar Kürüm'ün katılımıyla gerçekleşecek "Eurimages Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey" başlıklı oturum. Projesini geliştiren ve finansman aşamasında olan yapımcıların kaçırmaması gereken bu konuşmanın hemen ardından belgeseller mercek altına alınacak. 11.00-12.30 saatleri arasında gerçekleşecek "Belgesel: Festivale giden yol" başlıklı oturumda Kamara Film'den kurgucu ve yönetmen Eytan İpeker'in moderatörlüğünde yönetmen ve yapımcılar Carlos Hagermanile Niek Koppen ve Hot Docs Endüstri Programcısı Dorota Lech bir araya gelerek belgesel yapımının festival sürecine etkisini tartışacaklar.

13.30-14.30 arasında gerçekleşecek "Kurgu: Yaratıcı Süreçte Beraber Çalışma" başlıklı oturumda ise Momerade Films'ten Benjamin Mirguet ve Kamara Film'den Eytan İpeker kurgucu ve yönetmenin yaratıcı süreçteki ilişkisini kurgucunun perspektifinden ve gerçek hayattan örneklerle konuşacak. Günün son etkinliği ise 16.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek "Dizi Senaryo Yazımı: Büyük Fikirler Küçük Ekran" başlıklı oturum. Ay Yapım'dan Yamaç Okur'un moderatörlüğünde gerçekleşecek konuşmaya senaristler Berkun Oya ve Birol Güven, Torino Film Lab Yöneticisi Eilon Ratzkovsky ile senarist ve danışman Soni Jorgensen katılacak. Seyircinin hayatında vazgeçilmez karakterlere dönüşen kahramanları ve hikâyeleri üreten zihinler, yazım ve yaratım sürecini katılımcılarla paylaşacak.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica