Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Murat Soydan anılarını kitaplaştırdı

26 Şubat 2016 03:00

Murat Soydan‘a Uluslararası Edirne Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülü verilmişti. Türk Sineması’nda 50. Yıl olarak Murat Soydan filmleri ve hayatının konu alan kitabı çıkarılmıştı. Ege Görgün ve Meltem Görgün’ün hazırladıkları bu kitaba sitemizin editörüde yazı görsel destek vermişti.

Usta oyuncu 50 yılllık sinema hayatını bir kitapta toplayarak ölümsüzleştirdi.

Yeşilçam‘a adım attığı 1966 yılından beri bir çok filmde oynayan Soydan, hayatını ve filmlerini konu alan kitabını dostlarıyla birlikte Büyük Çekmece’deki bir restoranda kutladı.

Yeşilçam’ın konservatuarlı usta oyuncusunun kitabında hangi konulara değineceği ise merak konusu. Soydan kutlama yemeğini, muhtemelen kitap üzerine birlikte çalıştığı veya önerilerde bulunan kitabında resimlerini yayınladığı arkadaşları yönetmen Ümit Efekan, gazeteci Tahir Yaman ve restaurant sahibi İsmet Şen ile birlikte yedi. mansur34

26 Şubat 2016 09:38

Murat soydan türk sinemasında 1966 yılından beri hiç durmadan günümüze kadar oyunculuğa devam eden değerli bir sanatçı yaşarken kitabının çıkması çok güzel ama bu oyuncularımızı son dönemde başrol de değilde karakter rollerinde görmek üzücü yeni dizilerde ve filmlerde görmek isteriz allah uzun ömür versin ayrıca yeşilçam anısıyla dolu bu kitabı her yeşilçamseverin alması lazım bence.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica