Ünlü oyuncu Saadet Işıl Aksoy'a yönetmen şoku
31 Temmuz 2012
'Fikrimin İnce Gülü' filminin ödüllü yönetmeni Tunç Okan, 19 yıl sonra 'Umut Üzümleri'yle sinemaya döndü. Okan, Fakir Baykurt’un 'Kaplumbağalar' adlı romanından senaryolaştırdığı filmde Ahmet Mekin, Yetkin Dikinciler, Altan Erkekli, Barış Koçak ve İsviçreli Norina Nobashari’ye rol verdi.

Milliyet'in haberine göre, filmde muhtarın gelini Senem rolü için de Tunç Okan, başta Saadet Işıl Aksoy’la anlaştı ancak Aksoy, senaryodaki sevişme sahnesinde göğüslerinin göründüğü bölümde oynamak istemediğini yönetmen Okan’la paylaştı. Okan da bu sahnenin filmin bütünlüğüne hizmet ettiğini ve olması gerektiğini savununca taraflar birlikte çalışmama kararı aldı. Okan, rolü İsviçreli oyuncu Norina Nobashari’ye verdi. Nobashari, Aksoy’un oynamaktan çekindiği sahnede Barış Koçak’la çırılçıplak kamera karşısına geçti.

İLYAS SALMAN OLAY ÇIKARDI
Türk - Fransız - Alman ortak yapımı film için Ankara Polatlı’da boş bir arsaya ödüllü sanat yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler tarafından köy kuruldu. Okan, 'Umut Üzümleri'nde geçmişte 'Fikrimin İnce Gülü' filminde birlikte çalıştığı İlyas Salman’a da başta Muhtar Hoca rolünü verdi. Ancak Salman, çekimler başlamadan birkaç gün önce aşırı alkol alıp kurulan köy meydanında eline bir bidon benzin alıp olay çıkardı.

Bağırıp çağıran Salman’ı polisler güçlükle ikna etti. Salman’ın bu halini gören Okan, hemen yeni bir oyuncu arayışına girdi ve Ahmet Mekin’le el sıkıştı. Mekin çekimler için apar topar Polatlı’ya getirildi.
 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)