Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

“Filmi Gülen’in icazetiyle çekiyorum” itirafı

25 Aralık 2010 00:00
Said-i Nursi'nin hayatının anlatıldığı Hür Adam filminin yapımcı, yönetmen ve senaristi Mehmet Tanrısever, CNNTürk’teki 5N1K programında filmiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Pensilvanya’ya giderek Fethullah Gülen için çiftliğinde sinevizyonla özel gösterim yaptıklarını belirten Tanrısever, “Filmi seyretti ve çok da beğendi” dedi.

Tanrısever, aslında kendisinin filmi “Hocaefendi”ye ithaf ettiğini, ancak filmi izleyen Gülen’in “Gerek yok” diyerek o ithafı kaldırttığını belirtti.

“Hocaefendi ‘Çıkart’ derse çıkartırım”
Tanrısever, sunucu Cüneyt Özdemir'in "Fethullah Gülen şurasını çıkart deseydi filmin çıkartır mıydınız?" şeklindeki sorusuna "Çıkartırdım. Hocaefendi'ye karşı büyük bir saygım var" diye yanıt verdi.

Tanrısever, Özdemir’in “Peki bir yönetmenin bir cemaat liderinden icazet alması... İcazet diyebilir miyiz buna?” sözlerine ise şu karşılığı verdi: “İcazet de olabilir, fikir de olabilir, meşveret de olabilir. Ortak akıl da olabilir. Ben zaten filmi çekerken ortak akıldan istifade etmeye çalıştım.”

Atatürk'ün belki de ilk defa bu filmde yakışıklı ve centilmen olarak gösterildiğini söyleyen Tanrısever, "Benim Atatürk'e karşı da hayranlığım var. Filmi seyredince ghöreceksiniz. Tartışılan sahneler hiç de rahatsız edici değil. Öyle bir sahne yok..." dedi.


Yandex.Metrica