2. Köyceğiz Ulusal Altın Aslan Film Festivali’nde, Ödüller Dağıtıldı posteri T.C. Kültür Bakanlığı’nın desteği, Köyceğiz Belediyesi ve Venüs Film Sanat Etkinlikleri Üretim Merkezi işbirliğiyle, 18-22 Ağustos 2003 tarihlerinde gerçekleştirilen 2. Köyceğiz Ulusal Altın Aslan Film Festivali, sona erdi.

Uzun metraj film yarışması ve kısa metraj film yarışmasına katılanlar arasından, iki ayrı ‘Halk Jürisi’ tarafından belirlenen ve Kaunos Altın Aslan Heykeli’ni kazanan filmler açıklandı.
Jüri Başkanlığını Erol Yukarıoğlu’nun (Eczacı) yaptığı, Meltem Yücel (Öğretmen), Erdem Mersin (Mühendis), Selma Kula (Emekli Memur), Burak Erkan’dan oluşan Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi, yönetmenliğini Ümit Cin Güven ve Aydın Sayman’ın yaptığı ‘Sır Çocukları’ adlı filmi En İyi Uzun Metraj 1.Film seçti.
En İyi Uzun Metraj 2.Film ödülünü, yönetmenliğini Mustafa Altıoklar’ın yaptığı ‘O Şimdi Asker’ adlı filmi alırken, En İyi Uzun Metraj 3.Film ödülü de, yönetmenliğini Zeki Ökten’in yaptığı ‘Gülüm’ adlı filmin oldu.
Uzun metraj film yarışması jürisi, Jüri Özel Ödülü’nü, yönetmenliğini Yusuf Kurçenli’nin yaptığı ‘Gönderilmemiş Mektuplar’a verdi.
İlk uzun metraj filmi ‘Hayalle Gerçek Arasında’yı çeken Özgür Korkmaz da ‘Umut Vaat Eden Yönetmen’ ödülüne layık gördü.
Yine Jüri Başkanlığını Erol Yukarıoğlu’nun (Eczacı) yaptığı, Bilge Yılmaz (Emekli Memur), Gönül Boyacı (Öğretmen), H. Ceyhun Kula (Müzisyen), Evrensel Erdem’den (Öğretmen) oluşan Kısa Metraj Film Yarışması Jürisi, yönetmenliğini Ahmet Küçükkayalı’nın yaptığı ‘Zamanın Kabuğu’ adlı filmi En İyi Kısa Metraj 1. Film seçti.
En İyi Kısa Metraj 2. Film ödülünü, Bedran Günhan Atik’in ‘O.n.a.l.t.ı’ adlı filmi, En İyi Kısa Metraj 3. Film ödülünü de, Petek Berksoy’un ‘Sıla’ adlı filmi aldı.

Festival süresince Şerif Gören’in ‘Yol’, Metin Erksan’ın ‘Gecelerin Ötesi’, Nejat Saydam’ın ‘Çiçekçi Kız’, Ertem Eğilmez’in ‘Senede Bir Gün’, Zeki Ökten’in ‘Gülüm’, Aydın Sayman ve Ümit Cin Güven’in ‘Sır Çocukları’, Semih Kaplanoğlu’nun ‘Herkes Kendi Evinde’, Özgür Korkmaz’ın ‘Hayalle Gerçek Arasında’, Yusuf Kurçenli’nin ‘Gönderilmemiş Mektuplar’, Lakis Papastathis’in ‘Hayatının Tek Yolculuğu’ ve Mustafa Altıoklar’ın ‘O Şimdi Asker’ filmleri, Köyceğizli sinemaseverlerle buluştu.

Ayrıca, bu yıl, sanat hayatında ellinci yılını kutlayan yapımcı Necip Sarıcı’ya ve Türk sinemasına yapmış olduğu katkılardan dolayı Selda Alkor’a ‘Onur Ödülü’, Türk sinemasının emektar oyuncusu Oktar Durukan’a da ‘Emek Ödülü’ verildi. Ayrıca Alkor, Köyceğiz Belediyesi tarafından bir de ‘Özel Ödül’le onurlandırıldı. Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica