Araf

5,29

( 45 kişi yorum yaptı )

Araf

(Araf)

Sinema Filmi

2006

Gerçek bir hikâyeden esinlenerek yazılmış olan filmin öyküsü şöyle: Eda ve Cenk akademi yıllarında tanışıp evlenmiş genç bir çifttir. Genç çiftin mutluluğu, Eda’nın bir bebek beklediğini öğrenmesi ile perçinlenir. Ancak Eda hamileliğinin ilerleyen aylarında sıradışı olaylar yaşamaya başlar. Cennetle cehennem arasında, arafta kalmış bir ruh, intikamını almak için dünyaya dönmüştür. Eda kendisine aman vermeyen bu kâbustan uyanmaya çalışırken, genç çiftin etrafını benzeri görülmemiş bir dehşet saracaktır.


web sitesi: www.araf-film.com

Künye

Yönetmen Biray Dalkıran
Senaryo ,
Yapımcı Biray Dalkıran
Müzik Hayko Cepkin
Görüntü Yönetmeni Aşkın Sağıroğlu
Vizyona Giriş Tarihi 06 Ekim 2006
Tür Gerilim, Korku
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Dram, Hamile, Korku, Tek Kelime Başlık Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Hüseyin Biçe (Kurgu)
Yapım Tasarım Aydoğan Gündoğdu (Yapım Tasarım)
Sanat Yönetmeni Duygu Kabaçam (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Ulaş Çobancı (Yapım Sorumlusu)
Şevket Pamir (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Hakan Bilir (Yardımcı Yönetmen)
Kamera Ekibi Sedat Koçak (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Ahmet Küçük (Kurgu Asistanı)
Işık Ekibi Ozan Toraman (Işık Şefi)
Oyuncu Seçimi Temmuz Karikutal (Cast Direktörü)
Canda Karikutal (Cast Direktörü)

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)
Tümay Özokur Film Reklam (Cast Ajansı)
Nesrin Ünlü Casting Production (Cast Ajansı)
Mandalina Casting (Cast Ajansı)
Hasılat 820.946,6 TL
Toplam İzleyici 126.676
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (45)

Göztepe avatar Göztepe 22 Ekim 2018 11:44:12

8

Yönetmen Biray Dalkıran'ın ilk yönetmenlik deneyimi olan bir film ilk filmi olmasına bakarsak başarısız diyemeyiz. Kürtaj yaptıran Eda aldırdığı çocuğu hayalet olarak karşısına çıkıyor ve gerçekle hayal arasında kalıyor. En sonunda aynı akıbet kocası na uğruyor Murat Yıldırım ile Akasya Asıltürkmen başrolde iyilerdi. Filmin gidişatına korku türü değilde dram olarak ele alırsak başarılı sayılabilir diyebilirim.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 09 Eylül 2014 12:11:51

5

İlk filmi olmasına rağmen atmosfer yaratmayı başardığı filmde korkutmaktan çok güldürdüğünü söyleyeyim yinede gri tonlar filme iyi gitmiş ayrıca korku türündeki başarısızlığımızıda düşünürsek sinemaya korkuyla başlamak cesaret işi gişede en başarılı filmi ayrıca cinsiz korku filmi olmasına rağmen.

mavi ege avatar mavi ege 11 Ocak 2010 00:56:01

10

fazla korkunç değildi hatta hiç korkmadım bence ortaydı

baran34 avatar baran34 20 Aralık 2009 23:18:12

7

 Yorumlara bakıp filmi önyargı ile değerlendirmemek gerektiği kanısındayım. Yönetmen Biray Dalkıran'ın ilk filmi olması münasebeti ile bazı acemiliklerini gözardı etmek gerekir. Önemli olan toplumsal etik anlayışını filmde ibret vesikası olarak verme si idi. Sonuçta ülkemizde bir tane bile olmaması gereken binlerce kürtaj olayı var. Bunu vicdan muhasebesi ile sinema salonlara yansıtması bile bence başarı. İMDB sitesinde verilen 2.3 puan haksızlık. 10 üzerinden 7 filmin sanatsal olarak değil lakin etik değerlerimizi gözden geçirmemiz açısından verilmesi gerektiği kanısındayım.

demagoji 31 Ekim 2009 20:46:10

1

gercekten vasat bir film! ama Akasya Asıltürkmen'in performansı ve filmin verdiği toplumsal mesaj için izlenebilir.

Exotic avatar Exotic 21 Haziran 2009 19:37:06

7

Vasat bi film! Akasya Asliturkmen ortalarda fazla gorunmuyor onun icin yinede bu filmde izlemem iyi oldu.Zaten filmde herhalde en iyi sey '' Akasya Asliturkmendi''di. Filmin muzigine lafim yok o cok iyiydi ama makyaj falan cok kotuydu..O kucuk kiz co cugunun makyaji neydi oyle, palyaco gibi ! Eski horror filmlerin remake'i diyebiliriz..Yok cocugu aldirdigi icin cocuk geri gelip annesinden intikamnini aliyor falan filan sacma.. Zaten izleyici artik eskisi gibi sacma sapan seylerden kormuyorki.. Biraz daha gercekci olmasi lazimki korkalim.Mesela ''Dabbe'' cogu turk korku filminden iyiydi cunku din degisik bi sekilde kulanilmisti.Tabi Musallattad din kulanildi ama dedigim gibi Dabbenin senaryosu daha basariliydi..Bu film sadece Akasya Asliturkmenin oyunculugu icin izlenilir!

Yandex.Metrica