Bir Çift Çizme

TV Filmi

2005

Vedat Bey, oğlu, gelini ve torunuyla birlikte mutlu bir yaşam sürmektedir. Ancak Vedat Bey’in bu mutluluğunu yıllarca içinde sakladığı büyük bir sır gölgelemektedir. Bu yüzden de geceleri hep kabuslarla geçmektedir. Huzursuzluğunun nedeni ise odasının bir köşesinde gözü gibi baktığı çamurlu bir çift çizmedir. Ve bu bir çift çizmenin sırrını şimdiye kadar kimseye anlatmamıştır.
Sonunda içinde yaşadığı vicdan azabının hikayesini torununa açmaya karar verir. Vedat, gençlik yıllarında köy köy gezip gezici bakkallık yapmaktadır. Karlı bir günde yolu yakın bir arkadaşının köyüne düşer. Oradan arkadaşının oğlunu da alarak kendi köyüne doğru yola çıkar. Yolun yarısında arkadaşının oğlunun ayakkabıları eski olduğu için yırtılır. Vedat seyyar bakkalındaki çizmelerden birini çocuğa verir. Fak at çocuk çizmeleri çamur yapar. Bu duruma çok kızan Vedat, arkadaşının çocuğunu azarlar. İşte o anda çocuk çizmeleri ayağından çıkarır ve çıplak ayakla yürümeye karar verir.
O sırada çıkan fırtınada arkadaşının çocuğu kaybolur. Vedat her yerde onu arar. Kurtların çocuğu öldüreceğini düşünür ve büyük bir vicdan azabı duyar. Bir süre sonra çocuğu tam donmak üzereyken bulur. Hemen eve yetiştirmek için hızlanır. Yolun yarısına geldiğinde ise çocuk donmak üzeredir...

Künye

Yönetmen Haluk Göl
Senaryo ,
Yapımcı Nazif Tunç
Müzik Gündoğar
Görüntü Yönetmeni Tahir Zencirbağ
Süre 78 dk
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Serhat Solmaz (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Aslı Kuşu (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Mehmet Güneş (Yapım Sorumlusu)
Muammer Meriç (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Oğuzhan Akçay (Yardımcı Yönetmen)
Post-Prodüksiyon Necdet Tok (Kurgu Yönetmeni)
Ses Ekibi Ünsal Öner (Ses Kayıt & Final Miks)
Cem Sancak (Ses Kayıt & Final Miks)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica