Seher Vakti

(Seher Vakti)

TV Dizisi

2005

Tarsus'un köklü, sözü geçen ailelerinden biri olan Herani Ailesi'nin en büyüğü Ömer'in ölmeden önceki tek isteği, yıllardır sır gibi sakladığı bir hazineyi devredebilecek ve birlik içerisinde yaşayan ailesini o yokken de idare edebilecek birisini bulmaktır. Bu konuda çocuklarına çok fazla güvenemeyen Ömer'in tek umudu Fransa'da eğitimini bitirdikten sonra İstanbul'a dönen ve annesiyle birlikte yaşayan torunu Melike'dir.
Ancak tek sorun Melike'nin annesi, yani yıllardır görüşmediği kızı Sabah'ın bu isteğine izin vermemesidir. Günden güne halsizleşen ve yatağa düşen Ömer'in son arzusunu yerine getirmek için eşi Cemile, son bir kez daha kızı Sabah'ı arama kararı alır ve Melike'yi dedesinin yanında olması için çağırır. Bu sırada Ömer, babasından kalan mirası, yakın arkadaşı Haydar Hasanali il e birlikte yaptığı kaçakçılık işleri sayesinde büyütmüştür. Ömer, yanına çağırdığı torunu Melike'ye hazinenin yerini ve dükkanının anahtarını devrederek hayata veda eder. Bu üzüntü ve şaşkınlıkla ne yapacağını bilemeyen genç kızın aklında bir şey daha vardır. O da bir gün önce sabah kentte dolaşırken tanıştığı Davut'tur. Melike bilmeden Haydar'ın torunu olan Davut'a gönlünü kaptırmıştır. Ve aklından hiç çıkartamaz. Bu sırada kızını almak için İstanbul'dan gelen Sabah babasına kin duysa da ölümüne üzülmüştür ama, kızı Melike'nin kötü anılarının bulunduğu o kentte yaşamasına da onay vermez ve onu İstanbul'a getirmek için ikna etmeye çalışır. Melike ise, annesi ve yıllar sonra ilk kez gördüğü dedesinin kendisine bıraktığı miras arasında tercih yapmak zorunda kalır.

Künye

Senaryo
Müzik Hilmi Yarayıcı , Nail Yurtsever
Görüntü Yönetmeni Sami Saydan
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Aşk, Sevgi, Tarihi Eser Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Hamdi Keskin (Yapım Koordinatörü)
Arzu Bulucu (Yapım Koordinatörü)
Esi Gülce (Uygulayıcı Yapımcı)
Sanat Yönetmeni Nilüfer Çamur (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Ümit Özer (Yapım Sorumlusu)
Manolya Şen (Yapım Sorumlusu)
Cenk Şentürk (Yapım Amiri)
Batuhan Murat Çakmak (Yapım Amiri)
Tomris Giritlioğlu (Proje Tasarım)
Lider Akmeşe (Yapım Asistanı)
Giray Şeh (Yapım Asistanı)
Meltem Parlar (Sponsor Sorumlusu)
Kübra Varol (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Suna Rodop (Yardımcı Yönetmen)
Başak Çingir (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Erhan Makar (Kamera Asistanı)
Cihan Gedik (Kamera Asistanı)
Hakan Dinçkuyucu (Kameraman)
Serkan Hasekioğlu (Kameraman)
Sanat Ekibi Ayşegül Çiftçi (Kostüm Sorumlusu)
Makyaj Ekibi Nurhayat Özelçi (Makyaj)
Dilek Peker (Makyaj)
Ses Ekibi Burhan Şahin (Ses Kayıt)
Sertaç Usta (Ses Miks)
Serhat Seyis (Ses Teknisyeni)
Oyuncu Seçimi Gülmisal Ergün (Casting)
Seslendirme Burhan Şahin (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Ans Production (Yapım)

Son Yorumlar (22)

0k3v1n0 avatar 0k3v1n0 09 Aralık 2010 23:05:12

Jeneriği çok güzeldi ; töre müziğiydi sanırım.

freddie 30 Kasım 2010 20:14:11

yeşim salkım gerçekten oyuncu hem de altınportakal en iyi kadın oyuncu ödüllü oyuncu olduğu için oynadı bu dizide Kendisinin ikim esleği var hem şarkıcı hem oyuncu ve iki mesleğinde de ödülleri var

emre84 avatar emre84 23 Mart 2009 11:55:03

Çok güzel bir diziydi ama erken bitti

melisrenan avatar melisrenan 14 Ocak 2009 15:40:01

çok güzel bir oyuncu kadrosu vardı yeşim salkım dizide popüler bir isim olsun diye konulmuş gibiydi ama genede iyidi. oyuncular o kadar iyidi ki herşekilde izlenirdi ama sanrım fazla popüler değildiler o zamana göre ve reytin hedeflemesinde sınıfta k alınca dizi de bitti..

jeniferdeniz avatar jeniferdeniz 11 Aralık 2008 11:37:12

10

çok çok güzel bir diziydi çok da anlanmlıydı eminim yobaz kesim tarafından didiklenmiştir.. şu oyuncu kadrosu bile yetmezmi sizce en genç olan oyuncular bile kendi yaşıtlarındqan çok daha kaliteli iller yapmış çok yetenekli insanlar diğer büyük oyunc ulardan bahsetmiyorum bile...

kıyısız deniz avatar kıyısız deniz 07 Ekim 2008 23:24:10

10

gerçekten çok kaliteli bir diziydi , hem oyuncuları hem hikayesiyle. yayından kaldırılmasına çok üzülmüştüm..ama bence reyting kurbanı falan olmadı bu dizi , başka sebeplerle yayından kaldırıldığını düşünüyorm...!!

Yandex.Metrica