Kalbin Zamanı

7,11

( 13 kişi yorum yaptı )

Kalbin Zamanı

Sinema Filmi

2004

"Kalbin Zamanı"'nı iki eski dostun şakayla karışık, keyifli sohbetinde izlemeye başlarız. Bunlardan biri 20 yıl önce tanık olduğu ve kendisini derinden etkileyen bir olayı anlatmaya koyulur. Anlattığı hikaye ile 1950'lerde yirmili yaşlarında olan dört gencin dönemin cemiyet hayatının merkezi ve gençlerin uğrak noktası olan bir otelde başlayan maceraları ve yaşadıkları aşkların, 1980'lerde, yani 50'li yaşlarına geldiklerinde yollarının yine aynı otelde kesişmesi ile canlandığını ve içlerinden birinin esrarengiz bir cinayete kurban gittiğini öğreniriz.

Filmin finalinde yani yaşananların üzerinden yarım asra yakın bir zaman geçerken ise hiç beklenmedik bir gelişme meydana gelecek ve sır ortaya çıkacaktır.

Künye

Yönetmen Ali Özgentürk
Senaryo ,
Müzik Attila Özdemiroğlu
Görüntü Yönetmeni Ertunç Şenkay
Vizyona Giriş Tarihi 10 Aralık 2004
Süre 110 dk
Tür Duygusal, Polisiye
Özellikler Renkli
Ülke Bulgaristan Türkiye

Ekip

Kurgu Mevlüt Koçak (Kurgu)
Aylin Tinel (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler (Sanat Yönetmeni)
Dekor Tasarım Mustafa Ziya Ülkenciler (Dekor Tasarım)
Kostüm Tasarım Türkan Kafadar (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Manolya Şen (Yapım Amiri)
Gizem Karaca 2 (Yapım Asistanı)
Hakan Danış (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Tamay Sayar (Yardımcı Yönetmen)
Ebru Oğuz (Yardımcı Yönetmen)
Şelale Baskıcı (3. Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Özgür Gür (Kamera Asistanı)
Hakan Duyar (Dolly Operatörü)
Post-Prodüksiyon Erkan Özekan (Negatif Kurgu)
Işık Ekibi Ali Haydar Tuna (Işık Şefi)
Cumhur Büyüktaş (Işık Asistanı)
Serdar Şentürk (Işık Ekibi)
Sanat Ekibi Fırat Yünlüel (Yardımcı Sanat Yönetmeni)
Gökhan Depmeoğlu (Sanat Asistanı)
Yunus Harani (Kostüm Asistanı)
Makyaj Ekibi Ertan Öztürk (Kuaför)
Ses Ekibi Boris Trayanov (Ses Kayıt)
Oyuncu Seçimi Ebru Kuzu (Figürasyon Casting)

Firmalar

Asya Film (Yapım)
Warner Bros (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (13)

mansurx avatar mansurx 11 Kasım 2016 14:09:10

5

Film baştan sona düşük tempolu tatsız tuzsuz bir film sadece filmde alfred adlı 4 dakikalık animasyon yılına göre güzel olmuş malesef film gişede başarısız olmuştu ünlü oyuncularına rağmen sıkıcı bir film senaryoda onur ünlünün olduğu hissediliyor ke şke filmi de o çekseymiş filmdeki yaş farkı sorunu filmin ne kadar özensizce çekildiğinin kanıtı 90 dakika bu filme yeterdi 110 dakika fazla uzun olmuş malesef orta karar bir filmden öte değil ünlü oyuncuları için izlenebilinir.

0k3v1n0 avatar 0k3v1n0 13 Aralık 2010 16:21:12

Bir kadın bir adam için 'iyi' diyorsa, ona aşık değildir... - Kalbin Zamanı 

mkurtsen avatar mkurtsen 09 Mayıs 2009 19:48:05

9

KALBİN ZAMANI, ALİ ÖZGENTÜRK'ÜN SONDAN BİR ÖNCEKİ YENGEÇ OYUNUNDAN ÖNCE ÇEKTİĞİ FİLMİ. FİLMDE  TARİHİ PERA PALAS OTELİ  BAŞTAN SONA MEKAN OLARAK KULLANILMIŞ.(1892, HİZMETE  AÇILIŞI 1895).BU TARİHİ MEKANDA KİMLER KALMAMIŞ, BAŞTA 1917 YILINDA MUSTAFA K EMAL ŞİŞLİDEKİ EVİNE YERLEŞENE KADAR BURADA KALMIŞ, DAHA SONRA KALAN ÜNLÜLER ARASINDA MATA HARİ, AGATHA CHRİSTİE, ALFRED HİTCHCOOK VAR. İŞTE FİLMİN KONUSU BU MUHTEŞEM MEKAN İÇİNDE 1958, 1984 VE 2000 YILLARA YAYILAN ÜÇ AYRI ZAMAN DİLİMİNİ KAPSIYOR. AYNI KADINI SEVEN ÜÇ ERKEĞİN 1959 YILINDA YİRMİLİ YAŞLARINDA YAŞADIKLARI VE 1984 YILINDA ELLİLİ YAŞLARINDA AYNI YERDE YOLLARININ KESİŞMESİ VE BU ARADA BİRİ İLE EVLENEN KADININ DİĞERLERİ İLE YÜZLEŞMESİ VE İŞLENEN BİR CİNAYET. FİLMİN FİNALİNDE İSE HİÇ BEKLENMEYEN BİR GELİŞME İLE CİNAYET AYDINLANACAK, VE BİR SIR ORTAYA ÇIKACAKTIR. HERŞEY GÜZEL OYUNCULAR, OYUNCULUKLAR MÜKEMMEL, HÜLYA AVŞAR SALKIM HANIMIN TANELERİ'NDEN SONRA EN GÜZEL OYUNUNU VERMİŞ. YALNIZ ELEŞTİRMEDEN GEÇEMEYECEĞİM BİR NOKTA VAR. FİLMDE OYUNCULAR ARASINDAKİ YAŞ NİSBETSİZLİĞİ, ŞİMDİ HERKESE SORUYORUM. HALİL ERGÜN İLE OKTAY KAYNARCA  MAKYAJSIZ DOĞAL HALLERİ İLE HİÇ AYNI YAŞLARDAKİ İKİ İNSAN GÖRÜNTÜSÜ VEREBİLİYORLAR MI? FİLMİN BAŞINDA  BU İKİ KİŞİ AYNI YAŞLARDA , YİRMİLİ YAŞLARDA İKİ ARKADAŞ, GENÇLİKLERİNİDE OYNAYAN GENÇ OYUNCULAR AYNI  YAŞTA. YİRMİBEŞ SENE SONRA  BİRİ OKTAY KAYNARCA BİRİ AKSAÇLI HALİL ERGÜN.. ALİ ÖZGENTÜRK GİBİ BİR YÖNETMEN BU AYMAZLIĞA NASIL DÜŞMÜŞ ANLAYAMADIM. AYNI NİSBETSİZLİK BİROL ÜNEL İLE ONUN GENÇLİĞİNİ OYNAYAN OYUNCU ARASINDA BU SEFER TERSİNE MEVCUT.

kayasli avatar kayasli 27 Kasım 2008 10:21:11

Bu Filmdeki 4 dakikalık Alfred çizgifilminde kameraman olarak görev aldım.  Ali Özgentürk bey oldukça ince eleyip sık dokuyan birisi olmasına rağmen bu filmini ben beğenmedim. Özellikle oyuncu seçiminde bariz yaş farkları yanlışlığı olduğunu düşünüyo rum.

emre84 avatar emre84 13 Mayıs 2008 13:47:05

İyi bir filmdi hülya avşar'a rağmen

duyqu ar avatar duyqu ar 22 Ocak 2008 19:35:01

6

gayet gusel bi ask hikayesiydi agatha christie tarzında gizemli bi polisiye ama bi o kadarda duydusal..hulya awsar'a bayıldım herzamn diorum keşke sinemaya daha aqırlık verseydi bence oyunculuqu oldukça guçlu ama belli ki sinema aşkı karın doyurmuo..

Yandex.Metrica