Geçmiş Bahar Mimozaları

Yorumlar

sahbaz 09 Nisan 2019 15:59:22

Dizi çok güzel. Yıllar sonra TRT arşiv aracılığıyla youtudan izledim. Ancak psikiyatristin geçirdiği cinnet sonucu kızını, eşini ve kendini öldürmesi hoşuma gitmedi deyim yerindeyse ağzımda kötü tat bıraktı. Diyeceksiniz ki hayatta olabilir bir şey a ma yie de çocuğuna kıyması böyle bir aile dizisinde olmamış. Diğer taraflardan bakarsak çok güzel mesajları olan bir yapım

KlaraMiliç avatar KlaraMiliç 06 Kasım 2018 19:55:59

10

Her bir dialogun özenle yazıldığı, repliklerdeki her kelimenin özenle seçildiği belli olan şiir gibi bir yapım. Her sahnesini dikkat kesilerek seyrettim, bazen sahneleri başa alıp geçen konuşmaları tekrar dinledim. Senaryo yazarı Nevin Hanım'a sağlık lar diliyorum ve bu kaliteli eseri bize hediye ettiği için teşekkür ediyorum.
Zamanında Hülya Koçyiğit, Hümeyra rolünü oynamayı çok istemiş ama rol, bu dizi için Paris'den dönen Filiz Akın'a verilmiş. İyi ki de öyle olmuş. Güzelliği ve zarafetiyle herkesi etkisi altına alan asilzade bir hanımefendiyi Filiz Akın'dan daha iyi kim canlandırabilirdi ki? Bu diziyle kendisine olan hayranlığım bir kat daha arttı.
Kesinlikle tekrar tekrar seyredilecek, unutulmayacak bir yapım.

Kuzey Kore avatar Kuzey Kore 10 Aralık 2010 21:49:12

10

Türk televizyonlarında yayınlanmış en kaliteli yapımlardan biri. Konusu, senaryosu, sahne kurguları, oyuncu performanslarıyla mükemmel bir yapımdı. Gerçekçi bir konu içinde dramatik ögeler ustalıkla işlenmişti. Replikleriyle son derece uyumlu sahne t asarımları ve ışık düzenlemeleri dizide olağanüstü bir etki gücü yaratıyordu. Hikayede senaryo gereği olan çelişkiler yoğunlaşması, coşku, hüzün ve hayal kırıklıkları, sahne uygulamalarındaki görsel kontrastla başarılı bir biçimde güçlendirilmişti. Günümüzdeki dizi film yapımcılarına örnek olacak bir çalışmaydı. Her yönüyle iz bırakmış bir yapım. İki kez yayınlanmıştı, iki seferinde de aksatmadan izlemiştim. Bana kalırsa sinema televizyon alanında klasik değeri olan bir eser. İlk yayınlanışının üzerinden 20 yıldan fazla bir zaman geçti ama pek çok sahnesi hala aklımda ve hala beni etkiliyor. Dizinin zaten adı bile son derece derinlikli anlamlar yansıtıyor. Bütün emeği geçenlere tekrar tekrar teşekkürler.

enigmacuture avatar enigmacuture 28 Şubat 2009 15:00:02

10

melankolik bir diziydi. şimdi oynasa sanırım çok beğenilirdi. raiting kavramının olmadığı trt yıllarının başarılı psikolojik dizisi. dizide 20 yıldır unutamadığım replik ise "" emsal kalfa emsal kalfa! dilruba' çocuklar artık beni duymuyorl ar, ya da duymak istemiyorlar.""

sinemcik avatar sinemcik 20 Ekim 2007 23:59:10

10

izlemeyi çok isterim ama yayınlamıyolar hiç

Johnny Blue 20 Şubat 2004 15:04:11

9

Seksenli yılların en başarılı dizilerinden birisi. Enteresan kadrosu ve başarılı oyunlarla desteklenmiş ve hep hatıralarda kalacak bir yapım

Yandex.Metrica