Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Joker

Joker

8,36

(5 kişi yorum yaptı)

2018-11-30 20:10:35 4 Ekim 2019 2 Saat 2 Dk

Yönetmen: Todd Phillips Todd Phillips

Ülke: ABD

Gişe: 1.738.987

Oyuncular: Robert De Niro, Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Shea Whigham, Bryan Callen, Douglas Hodge, Marc Maron, Bill Camp Devamını Gör...enginyuksel1982

30 Nisan 2020 11:02

beklediğimden çok daha iyi ve Joaquin Phoenix'in aldığı tüm ödülleri sonuna dek hak ettiğini defalarca ispatladığı harika bir film. Sadece Batman'in ailesinin vurulma sahnesi Batman Başlıyor adlı filmde çok daha farklı yansıtılmıştı. Kesinlikle izlenmeye değer 9/10

Cevap Yaz

Emretoksöz

21 Nisan 2020 22:13

2019 yılında çıkan açık ara en güzel film. Daha önce Jack Nicholson Heath Ledgerin hayat verip çıtayı arşa çıkardığı böyle zor ve riskli bir rolün altından fazlasıyla kalkan Joaquin Phoenikse Oscar az bile verilmiştir. Tekrar tekrar izlenesi ve üzerine konuşulması gereken bu muazzam yapımı herkes ama herkes izlemeli.

Cevap Yaz

lisanen

27 Ekim 2019 21:55

Heath Ledger'in efsaneleştirdiği karakter Joker'in nasıl kötücül olabildiğini anlatan güzel bir yapım. Robert De Niro'yu daha fazla görmek isterdim. Kadro bir iki oyuncu hariç vasat oyuncular ile çekilmiş. Ama Robert De Niro ve Joachim Phoenix zaten bu açığı kapatmışlar.

Cevap Yaz

Vaska23

26 Ekim 2019 18:13

İzlediğim en mükemmel film

Cevap Yaz

erakman

23 Ekim 2019 12:19

Batmanın ezeli düşmanı olan Joker öyle bi karekter haline geldi ki süper kahramanlardan bağımsız kendi filmi ile seyirci karşısına çıktı. Şüphesiz Jokeri bu hale getiren ise kara şovalye filminde ona hayat veren aktör Heath Ledger olsa gerek. Rolü kendinde o kadar iyi canlandırmıştı ki üzerinden seneler geçmesine rağmen hiç unutulmadı ve ölmemiş olsaydı eminim bu filmde o oynardı. Filmde Batmanın düşmanı olan joker karekternin nasıl ortaya cıktıgının hikayesi anlatılıyor.Sorunlu içine kapanık, kafasında kurmuş olduğu hayellere inanan ve para kazandığı komedyenlikte de kimseyi güldürmeyi beceremeyen kendi halinde ki Arthurun, bu zamana kadar annesi bildiği kişinin gerçek annesi olmadığını öğrenmesiyle beraber karekterini tam anlamıyla jokere dönüştürüyor ve o zamana kadar kendisiyle dalga geçen herkesten intikam almaya başlıyor. En büyük intikamını ise herşeyden sorumlu tuttuğu sermayeder belediye başkan adayından alıyor. Bu intikam “bruce wayne“ yani ileride batman olacak karekterinin de doğmasına sebep olacaktır. Bu bakımdan sorunlu bir tip olan birinin nasıl jokere dönüşüldüğünün anlatıldığı filmin finalinde bu seferde batman karekterinin doğuşuna tanıklık ediyoruz. Film aksiyon bekleyen kimi izleyiciler için durağan gelebilir ama bence bu haliyle tamda anlatmak istediğini çok iyi başarmış. Oyunculukların da üst seviyede olduğu bu filme benim puanım 9/10.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica