Sessiz Bir Yer

(A Quiet Place)

Sinema Filmi

2018

2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir...

Künye

Yönetmen John Krasinski
Senaryo , ,
Yapımcı Deb Dyer , Celia D. Costas , Jeffrey Beecroft , Scott Beck , Michael Bay
Görüntü Yönetmeni Charlotte Bruus Christensen
Vizyona Giriş Tarihi 13 Nisan 2018
Süre 95 dk
Tür Dram, Gerilim, Korku
Ülke ABD

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 2.728.379,0 TL
Toplam İzleyici 203.349
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

Son Yorumlar (3)

enigmacuture avatar enigmacuture 20 Ekim 2018 04:55:12

2018 yapımı gerilim filmlerinin ya yeniden sinemaya aktarma ya da kötü ruh/seri katil ağırlıklı olduğu düşünüldüğünde bence bu film 2018 in en iyisiydi. iyi hasılat yaptı çünkü düşük bütçeyle az maliyetle de iyi işlet yapılabiliyordu. Alien: Covenant için 100 milyon dolarlık çöp tanımı yapılan bir ortamda bu film ciddi anlamda iyi ve doyurucu kanımca.

lisanen avatar lisanen 08 Mayıs 2018 01:30:22

6

Konu saçma, senaryo basit ve sığ, kadro çok yetersiz fakat gişe başarısı muazzam. Yapımcılar böylesine bir başarıyı beklemiyorlardı şimdi ikincisini çekmeye hazırlanıyorlar. Konusu gözleri görmeyen bir yeraltı canavarı hassas kulakları sayesinde dü nyanın başına bela olur. Her ses çıkaran canlıyı öldürür. Başrolde ki kahramanlarımız ne hikmetse Amerika kıtasında aile olarak yaşamaktadırlar. VIP salonda tek başına seyrettim ve zerre gerilim hissetmedim. Hatta canavar belirdikçe gülüyordum. Vasat bir yapım.

erakman avatar erakman 16 Nisan 2018 09:21:15

5

gerilim 1.dakikadan itibaren baslayip surekli bir sekilde devam ettiginden dolayi insani gercektende bunaltiyor.Gerilim dozajini yersiz yere yukselten ve diyaloglarin olmadigi film benim icimi karartdi.Begenmedim.

Yandex.Metrica