Yabancı

7,42

( 5 kişi yorum yaptı )

Yabancı

Sinema Filmi

1973

Film, bir suç çetesi tarafından takip edilen bir karı kocanın hikâyesini konu alır. Şakir, elinde para dolu çanta ile otobüsten iner. Kalacak bir yer ararken terzide Leyla'yı giyinirken görür. Leyla'yı takip eder. Leyla'nın kocası Ahmet pilottur ve evden uzaktadır. Şakir gece gizlice eve girer. Bunu fark eden Leyla, Şakir'i öldürür ve cesedini bir uçurumdan atar. Ancak geride para dolu bir bavul kalır. Duran Ali ve diğer bir suç çetesi ise her yerde Şakir'i ve paraları aramaktadır.

Künye

Yönetmen Yücel Uçanoğlu
Senaryo ,
Yapımcı Mehmet Alemdar
Görüntü Yönetmeni Kaya Ererez
Süre 65 dk
Tür Gerilim, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Çete, Kanlı Gömlek, Motor, Sapık, Soygun, Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Özdemir Arıtan (Kurgu)
Yapım Ekibi Nizam Ergüden (Set Ekibi)
Erdal Sümer (Set Ekibi)
Kadir Yılmaz (Set Ekibi)
Yusuf Yıldıran (Set Ekibi)
Yusuf Yıldırım (2) (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi İzzet Özkaya (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Hüseyin Ç.Ererez (Kamera Asistanı)
Işık Ekibi Halit Aysan (Işık Şefi)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Kayıt)
Özdemir Arıtan (Senkron)

Firmalar

Haydar Film (Yapım)
E.D.E.K.A. Işık Servisi (Işık)
Alemdar Film (Yapım)
Acar Film (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (5)

Kleberson avatar Kleberson 24 Eylül 2013 00:28:15

10

cok begendim bu filmi bazi hatalar var filmde ama o kadar olacak konu cok iyi bu filmin konusu türk sinemasinda cok islendi ama bu ilk cevrimi ilk bu film cevrilmis tabi benim bildigim öyle daha sonra bu filmi cok ceviren oldu ,birde sunu söyliyim ta mer yigit burda cok iyi rol yapmis kendisini fazla sevmem ama macera filmleri cevirdigi icin cok filmini izlemisimdir cünkü macera türünü veya polisiye gerilim türlerini sevdigim icin bu tür filmleri hep merak edip izlerim kesinlikle izlemeniz gereken bir film birde filmin müzikleride güzel birde film baslarken calan sarki cok güzel

benimsinema avatar benimsinema 30 Mayıs 2013 14:41:19

8

acikcasi bu kadarinida beklemiyordum.... bikmadan izleyebilecegim hicte aklima gelmezdi.... macera dolu, binevide gerilim var bu filmde... yücel ucanogluyu ve sami tuncu canlandigi rolden dolayi tebrik ederim... hem degisik olanda fatmaya tamer degi lde, fatmayla süleyman evli film boyunca...ufak tefek hatalari da görmezden geliyoruz :)

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 20 Ekim 2010 01:55:10

10

Tamer Yiğit,ten muhteşem bir macera filmi. 3 adam soygun yapar bunlardan Tamer Yiğit ve diğer adamlar Sami Tunç,Nizam Ergüden.Soygun yapanlardan birisi bir tatil kasabasına paralarla kaçar "Sami Tunç"ve burada esnafı korkutur sapık görünüşü ve hareketleriyle. Bir eve girer ve orada "Leyla" Fatma Belgen tarafından öldürülür.Onu takip eden "Duran Ali"Tamer Yiğit biraz hafiyelik yaparak sağdan soldan araştırarak."Leyla"Fatma Belgen,in Sami Tunç,u öldürdüğünü zıpkınla anlar.Evine girer zıpkını ve kanlı gömleği koz alma amacıyla yanında bulundurur "Duran Ali" Tamer Yiğit filmin ilerleyen bölümlerinde "Ahmet"Süleyman Turan,dadır soygun parası.Arabayla İstanbula gitmek ister.Tamer Yiğit,in düşmanı olan başka çete tarafından paralar onlara geçer.Finale doğru tam bir kapışma hakimdir.Para bir onlarda bir Yiğit,tedir ve içlerinden biri "Hüseyin Zan"deniz motoruyla kaçmaya çalışırken vurulur.Motor çalışır vaziyette gider.O sırada diğerleri zaten Yiğit,i vurmaya başlamıştır deniz kenarında.Polis önceden tahkikatı devam ettirir ve olay yerine gelir.Finalde suçu kendisine üstlenir Yiğit cinayet olayına ve yaşamını kaybeder.Son derece temposu yüksek ve bir an bile sıkılma hissi vermeyen Tamer Yiğit klasiği.     

tt -tamer avatar tt -tamer 26 Haziran 2009 11:44:06

tamer yiğit in en güzel fimi.iki kaçak gangsterin mücadelesi 5 sene sonra da aynısı çekilmişti erotik sinemada oynayanlar ünsal emre ve zerrin egelilerdi herşeyiyle tıpatıp film karakterlerin isimleri bile aynı.tamer yiğit mükemmel bir filmi çıkarmış

nostaljiadami 14 Nisan 2009 19:52:04

Iyi bir macera film.  Tamer Yigit cok iyi bir oyun sergilemis bu filmde.

Yandex.Metrica