Uzun Bir Gece

Yorumlar

CerenSelim avatar CerenSelim 21 Kasım 2020 16:49:34

9

Necati Cumalı'nın Ay Büyürken Uyuyamam kitabındaki Uzun Bir Gece isimli öykünün sinema uyarlaması. Macit Koper çok başarılı bir uyarlama yapmış. Senaryo kitapla birebir aynı. Yıllar önce izlediğim bu filmi geçen gün kitaptan okuyunca çok tanıdık gelm işti. Sonradan anladım ki aynı isimli hikayenin uyarlamasıymış. Hikaye fena değil. Gülsüm, çocukluğundan beri Selman'a hayranlık duymakta ve onu içten içe sevmektedir. Ama onunla kaçtığı gece, Selman'ı aslında gözünde çok fazla büyüttüğünü, onun özünde çıkarcı ve korkak bir erkek olduğunu anlar. İşte o gece, Gülsüm'ün hayatının en uzun gecesi olur... Yaman Okay Zekeriya Usta rolünde çok iyi.

performer avatar performer 21 Mayıs 2017 16:51:52

6

beğendim diyemem ama kötü bir filmde diyemem orta karar bir film... sedat ülker'in görüntüleri başarılı... dev aktör yaman okay zekeriya usta rolüne pek uymamış bu rol pasif bir rol yaman okay daha zor ve agresif rollerde daha başarılıydı.

coolman33 avatar coolman33 05 Mart 2012 13:41:03

6

Bir köyde babasız büyüyen Gülsüm (Hülya Avşar), Selman'a (Aytaç Arman) ilgi duyar. Çünkü köyün yakışıklı delikanlısı Selman, atının üstünde körüklü çizmeleriyle Gülsüm'ün yaşamına erkekliğin simgesi olarak girer... Gülsüm, kadınsı heyecanlarını ilk k ez samanlıklarda, hendeklerde Selman'la sevişerek yaşar. Ancak Gülsüm'ün olgun ve hoşgörülü kocası Zekeriya usta (Yaman Okay) ile, gerçek yüzünü bir gecede tanıyıp vazgeçtiği Selman arasında bir seçim yapması gerekmektedir... Ama Gülsüm ikisini de seçmeyecektir.

performer avatar performer 29 Mayıs 2011 11:10:05

6

evet tam bir macit koper senaryosu. bu yüzden değişik bir film.

Yandex.Metrica