Olur İnşallah

6,67

( 2 kişi yorum yaptı )

Olur İnşallah

(Olur İnşallah)

Sinema Filmi

2015

Yerel bir televizyon projesi için belediye başkanı ve yanındaki heyet Antalya’nın Göbelek Köyü’ne gider. Projesiyle ilgili köy muhtarı ve köylülerin isteksizliğini gören başkan yerel televizyon kanalı kurmak için başka bir köy bulmaya karar verir. Şansızlık odur ki belediye başkanı köyü terk ederken cimriliğiyle nam salan Kıllı Mustafa’nın traktörü makam aracına çarpar.
Kıllı Mustafa ve Anten Osman kazanın şokuyla kim olduklarını bilmeden belediye başkanına ve heyete saldırır. Kavgayı ayırma görevi ise köylülere kalır. Belediye başkanı yaşanan olaylara öylesine öfkelenir ki işlerim tüm sorumluluğunu Göbelek Köyü’ne yıkar. Köylülerden makam aracının masraflarını ve hayalindeki projenin gerçekleşmesi için gereken parayı üç ay içinde bulmalarını ister.
Köyün muhtarı ve Anten Osman başkanın istediği parayı nasıl bulacağını kara kara düşünürken, Kıllı Mustafa ise traktörünü nasıl tamir ettireceğinin derdine düşer.
Gerekli parayı bulmak isterken çeşitli işler deneyen kahramanlarımız televizyonu kurmak için çocukluğunu bu köyde geçiren Zeynep’ten de yardım isteyecek.

Künye

Yönetmen Tolga Baş
Senaryo
Yapımcı Burçin Baş
Görüntü Yönetmeni Ahmet Gençünal
Vizyona Giriş Tarihi 05 Haziran 2015
Süre 93 dk
Tür Komedi, Macera
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Ender Özyer (Kurgu)
Kamera Ekibi Kadir Saklı (Focus Puller)
Işık Ekibi Hakan Yücel (Bestboy)
Makyaj Ekibi Selvi Sakayan (Makyaj)
Selvi Sakayan (Makyaj)
Selvi Sakayan (Makyaj)

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Artist Film (Yapım)
Hasılat 408.724,0 TL
Toplam İzleyici 43.348
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (2)

mansur34 avatar mansur34 19 Temmuz 2016 21:26:58

4

Film son dönemdeki yöresel komedilerin başarısı üzerine çekilmiş bir izlenim veriyor antalya manavgat da çekilmiş film de yöre şivesi,rüya sahneleri ve köy sahneleri fena değildi ama yerli yersiz küfürler filme epey zarar vermiş baş roldeki çetin alt ay ve arzu yanardağ malesef uyumsuz bir ikili olmuşlar arzu yanardağ iyi saf kız rolüne hiç olmamış oynadığı rol yeteneğini gösterecek bir rol değildi çetin altay ve müfit kayacan rollerinde fena değildi film tadında 87 dakika da bitse de malesef vasat bir film den öte değil son olarak oyuncuları için filmi izleyeceklere filmde küfürlü sahneler olduğundan dolayı filmin ailecek izlenecek bir film olmadığını önceden söyleyeyim.

şabanoviç avatar şabanoviç 10 Temmuz 2015 16:50:51

5

çok küfürlü bir film ve argo kelimeler var filmde aile filmi değil eğlencelik bir film arzu yanardağ iyi saf kız rolüne olmamış çetin altay çok iyi oynamış çerezlik bir film

Yandex.Metrica