Piyasadan Büyük Alacağımız Var

5,00

( 1 kişi yorum yaptı )

Piyasadan Büyük Alacağımız Var

Sinema Filmi

2014

Oyuncu üç arkadaş Tarık (İzzet Başlak), Ediz (Ali Yiğit San) ve Kadir (Baran Erdoğan), tiyatrocu Savaş Usta’nın (Salih Kalyon) babadan kalma tiyatro salonunda (Yeşilçam Sahnesi) oyunlar sergilemektedirler. Başarısız Organizatör Sadri (Ali Rıza Kara) oyunlara hiç seyirci bulamamaktadır. Çaresizlik içindeki genç oyunculara bir gün arkadaşları Yönetmen Ertem (Okan Sağlam) tarafından teklif gelir. Bir dizi projesi hazırlayacaklar ve TV kanalarına satacaklardır. Bu fikir herkesin aklına yatar. Böylelikle artık Tarık, Kadir, Ediz’le birlikte Organizatör Sadri, Yönetmen Ertem ve Yönetmen yardımcısı Ayşen (Rabia Tutal), Genç
Kafa isimli grubu kurarak işe koyulurlar. Genç Kafa ekibi kısa sürede bir senaryo yazarak demo çekerler. Büyük bir kanalın yöneticisi projeyi çok beğenir ama proje kanal tar afından çalınıp, adı değiştirilerek yayınlanır. Çaresizlik içindeki gençler mücadele etmeye karar verirler ama piyasa hiç de onlar kadar samimi, dürüst ve insani değildir. Maddi-Manevi alacaklarını tahsil etmeye azmeden Genç Kafa’(darlar), kendilerini trajikomik, eğlenceli, heyecanlı bir maceranın içinde bulurlar.

Künye

Yönetmen Ekin Akçay
Senaryo , ,
Yapımcı Sami Dündar
Müzik Doğa Ebrişim
Görüntü Yönetmeni Ufuk Dinç
Vizyona Giriş Tarihi 04 Eylül 2015
Süre 89 dk
Tür Komedi
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Ebru Hamamcıoğlu (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Sait Ali Demir (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Can Dırmıkcı (Sanat Yönetmeni)
Ayşem Aktan (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Sümeyra Aybar (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Ali Yiğit (2) (Yapım Amiri)
Aynur Koca (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Çiğdem Girgin (Yardımcı Yönetmen)
Gamze Karasu (Reji Koordinasyon)
Dinç Koşvar (1. Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Yasin Akın (2. Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Selim Çetintaş (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Cenk Erol (Renk Düzenleme)
Ercan Küçük (Renk Düzenleme Asistanı)
Makyaj Ekibi Yıldız Özdemir (Makyaj)
Mutlu Tekgezer (Kuaför)
Osman Göçmüş (Kuaför)
Ses Ekibi Safa Gökhan Huylu (Ses Teknik Koordinatörü)
Ali Ören (Ses Tasarım)
Ali Ören (Foley Artist)
Tasarım Emre Erdem (Afiş)

Firmalar

MC Film (Dağıtımcı)
Hasılat 141.631,22 TL
Toplam İzleyici 14.508
Vizyonda Kaldığı Hafta 5 Hafta

Son Yorumlar (1)

mansurx avatar mansurx 26 Eylül 2016 09:09:20

5

Film baştan sona yeşilçama saygı duyan bir film hatta karakterlerin adı ertem,zeki,metin,tarık vs. ama film yer yer sulu komediye bulaşıyor hatta dramatik sahnede çekmeye çalışılmış ama absürd komediyi o kadar abartmışlarki dramatik yapı çöküp gidiyo r işler güçler dizisinin etkilerinde olduğu filmde en büyük sorun oyuncu seçimleri popüler olmayan oyuncularla 148 kopya vizyona giren film gişede battı 14 binde kaldı üzücü doğrusu hatta filmde gişe filmi ünlü oyuncu ile olur gibi bir söz varken filmi yapanların bunu yapmaması da ayrı tuhaf olmuş salih kalyon,cem özer ile desteklenen bir iş olsa da başrolde oynayan genç ekip popüler oyuncular olmalıydı o zaman gişesi iyi olurdu yönetmen ekin akçay ın ilk uzun metraj filmi bu yüzden daha fazla eleştirmek istemiyorum kısaca tadında 89 dakikada biten film aslında vasat bir film ama yeşilçamı sevdiğimden ve yeşilçama adanan bir film olduğundan dolayı filme 4 yerine 5 veriyorum orta karar bir film olarak görüyorum umarım genç kafa ekibi ikinci işlerinde bu hataları tekrarlamazlar o zaman iyi film yapacaklarına inanıyorum.

Yandex.Metrica