Böcek

7,50

( 1 kişi yorum yaptı )

Böcek

Sinema Filmi

2014

Uğur ve Barış çocukluk arkadaşıdır. Barış’ın motor imalatçısı dayısı Engin’in onlara açtığı DVD dükkanını işletmektedirler. Uğur, Barış’ın kuzeni, Engin’in de kızkardeşi olan Leyla’ya aşıktır. Leyla da Uğur’a karşı boş değildir; zaman zaman abisinin haberi olmadan Uğur’la gizli gizli buluşurlar. Leyla’nın en büyük isteği abisinin boyunduruğundan kurtulmak ve Uğur’la yeni bir hayat kurmaktır. Fakat Uğur bu yolda Leyla’ya pek de yardımcı olamamaktadır. Hangi yüzle Engin’in karşısına çıkıp Leyla’yı isteyecektir? Daha kendi hayatını yoluna koyamamıştır. Çözüm Barış’tan gelir. Uğur ve Leyla’nın başrollerde oynadığı bir film çekeceklerdir.

Ancak bu işin sandıkları kadar kolay olmadığını çektiklerini izlediklerinde anlarlar. Yardım ararken karşılarına bir yönetmen çıkar. Bora yaşadıklarından d olayı sektöre küsmüş kendini resim yapmaya vermiştir. Barış ve Uğur’da gördüğü cevherle gaza gelen Bora, bekleyen bir projelerini hayata geçirmek üzere eski ortağı Haluk’u arar. Haluk geçirdiği trafik kazasının travmasıyla artık yazamayan bir senaristtir. En büyük derdi evsahibine borcu ve iki çocuğunun okul taksididir. Para kaynağı Engin’i duyan Haluk ekibe dahil olur.

Engin ikna edilir fakat Uğur aldığı haberle yıkılır. Engin, Leyla’yı başkasıyla evlendirmeye karar vermiştir. Velhasıl, daralan zaman ve zorlu koşullar içinde Barış ve Uğur’a bir film yaparak Engin’i ikna edip Leyla ile Uğur’un mutlu sonlarını hazırlamak Bora ve Haluk’a düşer…

Künye

Yönetmen Bora Tekay
Senaryo
Görüntü Yönetmeni Bora Tekay
Vizyona Giriş Tarihi 19 Eylül 2014
Süre 79 dk
Tür Deneysel, Duygusal, Komedi
Özellikler Dijital, HD
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Fırat Güler (Kurgu)
Yapım Ekibi Murat Aydın 3 (Yapım Amiri)
Yazım Ekibi Haluk Özenç (Öykü)
Bora Tekay (Öykü)
Haluk Özenç (Tretman)
Kamera Ekibi Ramazan Kozan (Kamera Asistanı)
Ses Ekibi Cemil Demirer (Ses Kayıt)
Ferit Özgüner (Ses Kurgu)

Firmalar

Tekay Film (Yapım)
Roll Caption (Dağıtımcı)
Hasılat 5.841,0 TL
Toplam İzleyici 553
Vizyonda Kaldığı Hafta 4 Hafta

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 20 Eylül 2014 16:38:08

6

Fasulye filminin yönetmeni bora tekay malesef arada sadece dizi çektiği için son filminde şerif gören sinemasının en zayıfı ay büyürken uyuyamam filmi gibi dizi bölümü gibi bir film yapmış ama böcek filmi ay büyürken uyuyamam filminden çok daha iyi film ayrıca konuk ünlü oyuncuları 79 dakikalık süresiyle sıkılmadan izlenebilir ama fasulye gibi komedi suç tarzında çok iyi bir filmin yönetmeni keşke sadece sinema filmi yapsaydı belki televizyon dizilerinden çok para kazandı ama sinema kalitesini epey düşürmüş umarım daha iyi bir komedi suç filmiyle fasulye filmini yakalar.

Yandex.Metrica