Ölüm Tarlası

Yorumlar

Göztepe avatar Göztepe 30 Mayıs 2014 23:45:05

10

Güzel bir film Kartal Tibet kaçakçı rolünü iyi oynamış ve yakışmış film boyunca onun Ali Ekber'in başına Battal Ağa ile Cabbar tam bir bela oldu. Filmde en beğendiğim oyuncu rahmetli Bilal İnci oldu her türlü kötülüğü yaptı adam öldürdü,tecavüz etti vurdu kırdı herşeyi yaptı ve rolünün hakkını fazlasıyla verdi. Bir diğer göze batan oyuncu rahmetli Giray Alpan oldu Ali Ekber'in altınlarına el koymak istedi ama mayın patlamalarından hayalini gerçekleştiremedi. Fatma Belgen'in güzelliği Kartal Tibet'in cesur yüreği Bilal İnci ve Giray Alpan'ın kötü adamlıkları filme damga vurmuştur kanımca.

benimsinema avatar benimsinema 04 Şubat 2012 21:09:02

6

kartal tibet ve fatma belgen icin izlenebilir. okadar büyük beklentileriniz olmasin film bende mevcut

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 04 Temmuz 2010 01:01:07

10

Bu filmin; "Fikret HAKAN'NIN" siyah beyaz olarak oynadığı 1966 yılı yapım. Senaryosu "Yaşar KEMAL" yönetmen "Atıf YILMAZ" 70 dk süresi yine; 1974 yılı renkli çevrim. "Kartal TİBET'İN" bu kez oynamış olduğu sena ryo "İlhan ENGİN'E" yönetmen "Yücel UÇANOĞLU" 67 dk süresi olan bu film ile isim benzerlik dışında... bir alakası varmı bilemem? Şayet iki film aynı ise bu filmde (ses senkron) gibi bazı eksikler var?.. "Fikret HAKAN'NIN" filmi, eski olmasına karşın. Biraz daha iyi. Konsept: Hemen hemen aynı. Cast oyuncular ve isimler farklı... "Kartal TİBET Bilal İNCİ" her zamanki oyun gücünde kaçak mayın üzerine kurulu bir tema. Enteresan: film bitimi "Kartal TİBET & Fatma BELGEN" mayın tarlasına doğru ölümüne giderken türkücü "Mehmet BOZDOĞAN'IN" "Sevdiğim kız gelin olmuş" şarkısının enstürmantal müziği çalıyordu. Konsept ile ne alaka dedim?..

Alın yazısı avatar Alın yazısı 01 Mart 2009 20:40:03

10

Kaçakçılık yapan bir mayıncı...son kaçak işinde sorun çıkar ve battal ağa'nın zulmune karşı durur olaylar öyle gelişir güzel bir k.tibet filmidir...Filmin finalinde sevdiği kadını ile birlikte ölüm tarlası'na mayın tarlasına doğru beraber yürürler... dramatik duygusal bir film..izlenmeli

Yandex.Metrica