Yasak Bölge

(Brick Mansions)

Sinema Filmi

2014

Detroit'te, güzel günlerden kalma tuğla evler artık sadece en azılı suçlulara ev sahipliği yapmaktadır. Buradaki suçu engelleyemeyen polis, şehrin geri kalanını korumak için bölgeyi devasa duvarlarla çevrelemiştir. Gizli polis Damien Collier'ın (Paul Walker) her günü yolsuzlukla mücadele ederek geçmektedir. Lino (David Belle) için de her gün, dürüst yaşamak için verilen bir savaştır.

Yollarının aslında hiç kesişmemesi gerekirken, uyuşturucu mafyası lideri Tremaine (RZA), Lino'nun sevgilisini kaçırınca, Damien korkusuz eski mahkumun yardımını isteksizce kabul eder. Şimdi ikisi birlikte, bütün şehri yok edebilecek sinsi bir planı durdurmak zorundadır.

Künye

Yönetmen Camille Delamarre
Senaryo ,
Yapımcı Matt Alvarez , Luc Besson , Ryan Kavanaugh , Tucker Tooley
Görüntü Yönetmeni Christophe Collette
Vizyona Giriş Tarihi 16 Mayıs 2014
Süre 90 dk
Tür Aksiyon, Dram, Polisiye
Ülke Kanada Fransa

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 1.141.400,0 TL
Toplam İzleyici 107.537
Vizyonda Kaldığı Hafta 8 Hafta

Son Yorumlar (1)

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 19:02:53

4

Luc Bessonun yazıp yapımcılığını yaptığı 2004 tarihli başarılı aksiyon filmi Banlieue 13’ün fazlasıyla geciken Amerikan versiyonu olan filmimiz, pekte farkedilmeyecek kadar az değişikliğin olduğu ama sonunun illaha tozpembe yapılan video kalitesindek i bir yeniden çevrim Brick Mansions.Paul Walkerın son filmlerinden(bitirdiği son film diye biliyorum) olması nedeniyle bir duygusallıkla izlemeye başladımki David Belle’nin ilerleyen yaşı nedeniyle gözü kapalı yaptığı atlamaları zıplamaları zorlanarak yaptığı, beceriksiz yönetmenin kamerayla fazla oynadığı, kansız, klişe, sıkıcı bir aksiyon filmi buldum. Paul Walkerın tüm filmlerini seyretmek gibi bir gayeniz yoksa hiç bulaşmayın derim.

Yandex.Metrica